Cildi Güzelleştiren Meyveler

Belli bir yaştan sonra cildimizde oluşan hasarları durdurmak yada ileriye ötelemek için neler yediğimiz önemli bir yer tutar. Cildin güzelleşmesi için yediğimiz meyveler arasından bazıları diğerlerine göre cilde daha iyi gelmektedir.

Özellikle bayanlar bu konuda oldukça hassas davranırlar ve ciltlerinin her yaşta güzel görünmesini isterler. Bu yüzdende yediklerine içtiklerine dikkat etmek isterler ve bunların arasında da en başta meyveler gelmektedir.

Cildi Güzelleştiren Meyveler ve Yiyecekler

Cildi Güzelleştiren Meyveler

Cildimizi güzelleştiren meyvelerin hepsini büyük ihtimalle yiyorsunuz ama neye yaradığını bilerek daha fazla tüketmeye özen göstereceksiniz artık. Ayrıca burada cilt için yemekten daha çok bunları nasıl kullanacağınızı göreceksiniz.

NAR
Cildi Güzelleştiren Meyveler

Cilt hücrelerini korumada belki bundan daha etkili bir meyve yoktur. Yeşil çayın etkisinden daha fazla bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

ANANAS
Cildi Güzelleştiren Meyveler

En önemli sorunlardan birisi olan cildin pul pul dökülmesini önleyici özelliği bulunmaktadır. Kırışıklıkların oluşmasını geciktirmekte ve donuk olan cilt renginizi açmaktadır.

KARPUZ
Cildi Güzelleştiren Meyveler

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisi olan karpuz, zamanında yenirse cilt için faydası sayamayacağımız kadar çoktur. Genelde kilo vermek için en fazla tercih edilen karpuz cildinizde oluşan ve solan cilt lekelerinin yok edilmesi için harika bir meyvedir.

Marketten yeni aldığınız karpuzu güzelce dilimledikten sonra bir parçasını alıp yüzünüze masaj yaparak sürün. Bu size zor geliyorsa o zaman suyunu sıkıp yüzünüze sürebilirsiniz. 20 Dakika kadar bekletip yüzünüzü yıkarsanız cildin güzelleşmesinde çok etkili olacaktır.

ŞEFTALİ
Cildi Güzelleştiren Meyveler

Merak etmeyin bununda suyunu sıkmayacağız sadece şeftaliyi güzelce soyarak kabuğunu yüzünüze masaj yaparsanız cildinizin tipi nasıl olursa olsun harika etki gösterecektir. Cilt yapınızda bir gerilme ve sıkılaşmayı sizde fark edeceksiniz.

MUZ
Cildi Güzelleştiren Meyveler

Muzlarla yapılan maskelerin hemen hepsi cildin güzelleşmesinde acayip faydalıdır ve etkisini kısa zamanda gösterir. Muz cilt için kesinlikle en faydalı meyvelerden birisidir hem tüketerek hemde maskelerini yaparak en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

AVOKADO
Cildi Güzelleştiren Meyveler

İşte yüzünüzde harikalar yaratacağınız özellikle cildiniz kuru ise nemlendirici olması açısında çok memnun kalacağınız avokado maskesi ile karşınızdayız. Bir kaç tane avokadoyu bir kap içerisinde güzelce ezdikten sonra yüzünüze sürüp 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Yüzünüzün nemlendiğini fark edeceksiniz.

ELMA
Cildi Güzelleştiren Meyveler

En faydalı meyvelerden birisi olan elma ile cildinizdeki gözeneklerin sıkılaştığını ve cilt tonunuzun istediğiniz şekle geldiğini fark edeceksiniz. Özellikle hassas olan ciltler içinde bulunmaz bir nimettir.

ENGİNAR
Işıl ışıl parlayan bir cilt istiyorsanız kesinlikle enginarı denemelisiniz. Kızarıklıkların gitmesinde de etkisi çok büyüktür.

YULAF
Hazırlanma şekilleri yiyeceklerin etkisini de değiştirmektedir. Mesela yulafı ağır ağır pişirirseniz toksinlerin dışarı atılmasında çok faydalıdır.

HAVUÇ
Yüzünüzde ve vücudunuzda oluşan kırışıklıkları önlemek için etkilidir ve özellikle kuru ciltlere çok faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir