Bebeklerde İsilik Tedavisi, Bebeklerde İsilik Nasıl Olur, Nasıl Geçer?

Bebeğinizde kırmızı küçük lekeler ve kabarcıklar mı var, korkmayın! Yaz aylarının korkulu rüyası isilik nedir? Bebekler isilik nasıl tedavi edilir? Bu yazımızda okuyacak ve öğreneceksiniz.

Mutlaka sizinde bebeğinizin başına gelmiştir bu olay ve küçük kırmızı noktalar ile bebeğiniz için tedirgin olmuşsunuzdur. Genelde kendiliğinden geçen bu hastalık durumu için ek tedbirler alarak geçmesini daha da hızlandırabilirsiniz.

Bebeklerde İsilik

Bebeklerde Görülen İsilik Nedir?

Yaz günlerinde havaların ısınması ile birlikte, bebekler aşırı terlemekte ve “isilik” adı verilen kırmızı renkli küçük noktalar görünümünde lekeler ve döküntüler meydana gelmektedir. Genel olarak sebebi, derideki ter bezi kanallarının tıkanması ve terin deri altında kalması olarak bilinmektedir.

Bebeklerde İsilik Nasıl Olur?

Çok narin bir vücuda sahip olan bebeklerin cildindeki ter bezi kanallarının pamuklu olmayan giysiler yada bebek için bol nemlendirici kullanılması sebebiyle tıkanması sonucunda isilik meydana gelir. Nemli ortamlarda bulunmak ve havaların sıcak olması bebeğin isilik olmasına sebebine yol açabilir.

Bebeklerde İsilik

Bebeklerde İsilik Tedavisi, Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer?

Bulaşıcı bir hastalık olmamakla beraber kendi kendine geçmektedir. İsilik, yukarıdaki belirtilerin yanı sıra iğnelenme ve kaşıntı da yapabilir. Kaşınması cildin enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

Hassas cilde sahip olan bebekler isilik durumuna daha fazla meyillidirler. Bu isiliği önlemek için ilk önce terleme önlenmelidir. Bu sebeple alabileceğiniz basit önlemler bulunmaktadır. Nedir bu tedbirler?

* Fazla sıcak yerlerde bulunmayın.
* Teri emecek pamuklu giysileri tercih edin.
* Altına tuvaletini yaptığında fazla bekletmeden temizleyin.
* Bebeği fazla giydirmeyin. Bebek sıcağı – soğuğu ifade edemez. Siz bu konuda onun yerine düşünmelisiniz.
* Bebeği her gün yıkamaya özen gösterin. Bebek terli kalmamalı.

Bütün çabalarınıza rağmen geçmezse nihayetinde bir doktora görünmenizde fayda var. Doktorunuz belirtilerin derecesine göre serinletici losyonlar, antihistaminikli şurup ve kremler önerebilir.

Nazlim.net / Anne Bebek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir