Bebeklerde isilik tedavisi

Reklamlar

Bebeklerde isilik tedavisi

Bebeginizde kırmızı küçük lekeler ve kabarcıklarmı var, korkmayın! Yaz aylarının korkulu rüyası isilik nedir, nasıl tedavi edilir birlikte ögrenelim….
Yaz günlerinde havaların ısınması ile birlikte, bebekler aşırı terlemekte ve “isilik” adı verilen kırmızı renkli küçük noktalar görünümünde lekeler ve döküntüler meydana gelmektedir. Genel olarak sebebi, derideki ter bezi kanallarının tıkanması ve terin deri altında kalması olarak bilinmektedir.

Bulaşıcı bir olmamakla beraber kendi kendine geçmektedir. İsilik, yukarıdaki belirtilerin yanı sıra iğnelenme ve kaşıntı da yapabilir. Kaşınması cildin enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

Hassas cilde sahip olan bebekler isilik durumuna daha fazla meyillidirler. Bu isiliği önlemek için ilk önce terleme önlenmelidir. Bu sebeple alabileceğiniz basit önlemler bulunmaktadır. Nedir bu tedbirler?

* Fazla sıcak yerlerde bulunmayın.
* Teri emecek pamuklu giysileri tercih edin.
* Altına tuvaletini yaptığında fazla bekletmeden temizleyin.
* Bebeği fazla giydirmeyin. Bebek sıcağı – soğuğu ifade edemez. Siz bu konuda onun yerine düşünmelisiniz.
* Bebeği her gün yıkamaya özen gösterin. Bebek terli kalmamalı.

Bütün çabalarınıza rağmen geçmezse nihayetinde bir doktora görünmenizde fayda var. Doktorunuz belirtilerin derecesine göre serinletici losyonlar, antihistaminikli şurup ve kremler önerebilir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.