TRT Eurovision Yarışmasını Yayınlamayacak

Son Güncelleme: 05.09.2020 08:09

TRT Eurovision Yarışmasını Yayınlamayacak

TRT her sene Eurovision’u ben bildim bileli yayınlardı ve izlenme oranları da oldukça iyiydi ama bu seneki Eurovision yarışmasını yayınlamama kararı aldı. Zaten Türkiyeden Eurovision yarışmasına katılacak kimsede yok arkadaş.

EurovisionEurovision için her zaman verilen oyların taraflı olduğu ve hile yapıldığı belirtiliyor hatta ben bile bu yoruma katılanlardanım. Neyse habere bakalım:

TRT Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, TRT’nin, Avrupa Yayın Birliğinin düzenlediği Eurovision Şarkı Yarışması’nın puanlama sistemine itiraz ettiği ve itirazının kabul görmediğini anlayınca da bu yıl yarışma finallerine katılmayacağını açıkladığı hatırlatıldı.

EUROVISION YAYINLANMAYACAK
Bu nedenle kurum ilkelerinden taviz vermemek adına 2013 Eurovision Şarkı Yarışması’nın finallerini yayınlamama kararı alındığı belirtilen açıklamada, gelecek yıl durum değerlendirmesinin ayrıca yapılacağı kaydedildi.

“KATILMAYACAĞIZ” DENMİŞTİ
TRT Genel Müdürlüğü, geçen Aralık ayında yaptığı açıklamada 2013 yılındaki yarışmaya Türkiye’nin katılmayacağı bildirilmişti.

GEREKÇE: AYRICALIKLI ÜLKELER
Karara gerekçe olarak ise “Avrupa Yayıncılar Birliği’nin (EBU) ‘ayrıcalıklı’ üyeleri Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya’nın yarı final elemelerine katılmadan doğrudan finalde yarışmalarının” haksız rekabete yol açması gösterilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir