Tatar Ramazan Dizisi İş Yapar Arkadaş

Son Güncelleme: 18.09.2020 04:25

Tatar Ramazan Dizisi İş Yapar Arkadaş

Dizinin ilk bölümünü izledim ve dizi için 10 numara olmuş diyebilirim arkadaşlar. Bilmiyorum izleyen varmı aranızda ama bu dizi iş yapacak gibi görünüyor ve cuma günlerine damga vuracak bana kalırsa.

tatar-ramazan-dizisiBen bu oyunu bozarım sloganı ile başlayan dizi bu şekilde de devam edecek gibi görünüyor ama dikkatimi çeken bir ayrıntı dizinin daha 2. bölümünde çavuş ile karşılaşması. Daha öncesinde Tatar Ramazan’ın başına bir sürü olay geliyor çünkü bildiğim kadarıyla.

Neyse biraz diziden bahsedelim size nasıl bir dizi izleyeceksiniz haberiniz olsun arkadaşlar:

Dıradan bir demirciyken efsaneye dönüşen, bozuk düzenle mücadele eden bir kahramanın hikâyesini konu alan, başrolünü Kadir İnanır’ın oynadığı Türk sinemasının efsane filmi “Tatar Ramazan”ın dizi versiyonu, ekran yolculuğuna bu akşam başlayacak

Bülent İnal’ın bozuk düzenle mücadele eden Tatar Ramazan karakterini canlandırdığı, Alman asıllı Türk oyuncu Türkan Yılmaz’ın Tatar Ramazan’ın büyük aşkı Süreyya karakterine hayat verdiği “Tatar Razaman”, ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Başrolünü Kadir İnanır’ın oynadığı Türk sinemasının aynı adlı efsane filminden uyarlanan dizide ikiliye; Osman Soykut, Burak Yamantürk, Umut Karadağ ve Turgay Kantürk gibi isimler eşlik edecek.

Senaryosunu Can Sinan’ın kaleme aldığı dizinin özetine gelince: Tatar Ramazan, babasına yapılan haksızlığın cezasını kendi elleriyle kestiği gün hapse girer. Başka bir şehre sürgün edilir. Uğruna ölümlere gideceği Süreyya’sını memleketi Ovacık’ta bırakır. Tek rüyası, içinde onun ve çocuklarının olduğu bir yuvayken, soğuk demir parmaklıkların ardında bir başınadır artık. Süreyya için de Ramazan’sız dünya bir mahpus yeridir.

Bu kâbusun ortasında tek bir umut fidanı yeşerir Süreyya’nın yüreğinde. İçinde atan bir minik kalp daha olduğunu öğrenir. Karnında Ramazan’ın çocuğu büyümektedir gün be gün. Bunu duyan babası, urganı atar önüne. As kendini, temizle namusumuzu der. Umutsuzca ölüme giderken anasının yardımıyla kaçar Süreyya. Artık o da bir sürgündür Ramazan gibi.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir