Rus Yapımı Yasemin Dizisi Muhteşem Yüzyıl’a Karşı

Rus Yapımı Yasemin Dizisi Muhteşem Yüzyıl’a Karşı

Rusya’da dizi atağına başladı ve Osmanlı motifleri içinde 3 Rus kızının İstanbul maceralarını ve İstanbul’a yerleşmeye karar vermelerini anlatıyor. Dizinin Muhteşem Yüzyıl dizisinden daha fazla ses getireceği konuşuluyor.

Rusya’nın en büyük stüdyolarından Mosfilm’de çekimine başlanan “Yasemin” adlı televizyon dizisi için Moskova’ya İstanbul’daki Sultanahmet semtinin kopyası inşa edildi.

yasemin-dizisi“Muhteşem Yüzyıl’a taş çıkaracağı” söylenen dizinin dekoru milyonlarca dolara Rusya’nın en ünlü sanatçılarından, “Anna Karenina” filminin dekorlarına da imza atan Sergey İvanov’a hazırlatıldı.

Dizinin senaryosunu ise ünlü Rus yazar Anna Kozlova kaleme aldı. Mosfilm stüdyolarından açıklama yapan yetkililer, görkemli dekor için gerekli malzemeleri Türkiye, Mısır ve hatta Hindistan’dan getirttiklerini belirtti.

“3 RUS KIZININ TÜRKİYE MACERASI”
Yönetmen Vyaçeslav Kaminski de dizisiyle ilgili şunları söyledi: “Yasemin dizisi, üç genç Rus kızın aldıkları ciddi kararla Türkiye’ye nasıl yerleştiklerinin hikâyesi. Rus kültüründen çıkan ve Türk kültürüne adapte olmaya çalışan bu kızların bunu nasıl başardıklarını anlatıyoruz. Dizide tıpkı Muhteşem Yüzyıl’da olduğu gibi bol entrika bulunuyor.

Sonbaharda yayınlanacak dizinin ilk bölümü, başroldeki Yasemin’i canlandıran Yekaterine Krupenina’nın tam boy portresiyle başlıyor.

Bu resim, Sultanahmet semtindeki bir otelin girişinde yer alıyor. Sonra bu resimle ilgili hikaye anlatılmaya başlanıyor. Dizi hakkında daha fazla bilgi veremem. Ancak en azından Muhteşem Yüzyıl kadar seyirciyi ekranların başına toplayacağından eminim.”

İÇERİK GİZLİ TUTULUYOR
“Yasemin” dizisinin çekimleri büyük sır perdesi arkasında yürütülüyor. Sadece dekor değil, içerik de son derece gizli tutuluyor

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı