Rasim Ozan Kütahyalı Programına Durdurma Cezası

Reklamlar

Rasim Ozan Kütahyalı Programına Durdurma Cezası

Aslında programı sunan yada hazırlayan kendisi değil ama Dinamit isimli programda yorumcu olarak bulunuyor ve her hafta yorumlarını dile getiriyordu.

rasim-ozan-kutahyaliBu tartışmalı ve gergin ortamda neredeyse ceza almayan kanal kalmadı ama kendilerine verilen cezaları anında paralel yapı yaptı diyerek şimdiden kendilerine göre suçluyu bulmuşlar. İşte o haber:

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kararı çerçevesinde Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kanalda yayınlanan ‘Dinamit’ programına 9 hafta süreyle durdurma cezası verdi. Karara ‘seçim yasaklarında yapılan siyasi yorumlar’ gerekçe gösterildi. Daha önce YSK’nın kapatma kararına tepki olarak programda ağzını bantlayan yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı ise devlet içindeki paralel yapı ile mücadele ettikleri için ceza aldıklarını savundu. Gazeteci Latif Şimşek’in sunduğu programa Rasim Ozan Kütahyalı yorumlarıyla eşlik ediyordu. Yayın durdurma cezasıyla ilgili olarak Beyaz TV yetkilisinin kurumu aradığını söyleyen Kütahyalı, aldıkları cevap karşısında şaşkınlığa uğradıklarını belirterek yaşananları şöyle anlattı:

‘RTÜK TEHDİT ETTİ’

“Durum öyle ki Beyaz TV’den bir yetkili, bize ceza veren bu yeri arıyor ve şok edici bir cevap alıyor. ‘Rasim Ozan siyasi yorum yapmaya çıkmasın, sizin de başınız ağrımaz’ diyorlar. Böyle bir rezalet var ortada.

Sabah

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.