NTV Kanalından Gezi Parkı İstifaları Başladı

NTV Kanalından Gezi Parkı İstifaları Başladı

Gezi parkı protestolarında en fazla kızılan televizyon kanalı NTV idi ve halada öyle. NTV kanalının olayları göstermemesini eleştirmişler NTV binasını basmışlar ve NTV televizyon kanalına ait yayın aracını devirmişlerdi.

gezi-parki-ntvBen neden bu kadar tepki gösteriliyor anlamıyorum ama gazete ve tv patronları iş adamı olunca böyle sonuçların çıkması normal olması gerekir. Çünkü bu iş adamları aynı zamanda hükümetten iş istiyorlar ve tabiki onun dediklerini yapacaklar. Yani protestocuların NTV kanalında yaptıklarını haksız buluyorum olması gereken birşeydi bu yayınlayamazlar.

Neyse umarım Türkiye Cumhuriyetinin yüzde yüzünün Başbakanı, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ülkeye döndüğünde bu olayları yatıştıracak açıklamalar yapar.

NTV televizyonu önünde dün yapılan Gezi Parkı protestosu sonrası içerden de ayrılık haberleri gelmeye başladı. NTV’den şu an itibariyle ayrılanlar; Ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, Haber merkezi prodüktörü Ömer Faruk Aykar ve çalışanlardan Dilara Eldaş.

Twitter üzerinden açıklama yapan Mehmet Turgut, NTV’de yayınlanan ‘Falan Filan’ isimli programına, Taksim Gezi Parkı’nda meydana gelen ve tüm Türkiye’ye yansıyan olaylara medyanın tepkisini protesto etmek için son verdiğini açıkladı.

Mehmet Turgut açıklamasında, “Hepimizin bildiği nedenlerden ötürü duyduğum rahatsızlık nedeniyle NTV’de yayınlanan ‘Mehmet Turgut’la Falan Filan’ programına son veriyorum” dedi.

Bir istifa daha geldi

Taksim Gezi Parkı eylemlerine NTV’nin sessiz kalması ve sansür uygulaması nedeniyle yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi.

Haber prodüktörü olarak görev yapan Ömer Aykar’ın istifasının ardından Doğuş Yayın Grubu’nda Digital Editörlük görevini yürüten Dilara Eldaş da “yayın politikası” nedeniyle istifa etti.

NTV Radyo’da ”İnternetler” programının sunucusu olan ve DYG’da Dijital Editörlük görevini üstlenen Dilara Eldaş ayrılık kararını twitter’dan duyurdu:

Cok sevdigim, yillardir calistigim kanal NTV’yi, okulumu biraktim. Istifa ettim. Sanirim simit satmam gerekecek.
6 yıldır NTV’de görev yapan Eldaş, daha önce atv ve CNNTÜRK’te çalışmıştı

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı