Muhteşem Yüzyıl sinema filmi çekiliyor

Son Güncelleme: 09.09.2020 09:08

Muhteşem Yüzyıl dizisi biterken yeni bir haber okudum ve sizlerle paylaşayım istedim arkadaşlar. Meryem Uzerli’nin de oynayacağı sinema filmi yakında çekilmeye başlanacak ve 2015 yılında izleyici ile buluşacak.

muhtesem-yuzyil-sinema-filmi5 Ocak 2011’de başlayan ve 11 Haziran 2014’te sona erecek olan ‘Muhteşem Yüzyıl’ın sinema filmi çekiliyor.

Çekimlerine Ağustos’ta başlanacak film, Ocak 2015’te vizyona girecek. ‘Hürrem’i Meryem Uzerli, ‘Kanuni’yi Halit Ergenç oynayacak.

Meryem Uzerli ‘Hürrem’ rolünü Mayıs 2013’te bırakıp Berlin’e gitmişti. Yerine Vahide Perçin gelmişti. Vahide Perçin’in ise sinema filminde kendisine rol verilmediği için ekibe kırıldığı iddia edildi.

50 ÜLKEDEN TALEP GELDİ

Kanuni’nin saltanatı sinemada sürecek! Üç sezondur ekranlara damga vuran Muhteşem Yüzyıl, birkaç bölüm sonra final yapacak.Bu sürede çok yorulan yapımcı Timur Savcı uzun bir tatil planlarken dizinin yayınlandığı 50 ülkeden gelen ciddi talep üzerine Muhteşem Yüzyıl’ın sinema filmi için kolları sıvadı.

İLK GÖZ AĞRISI MERYEM UZERLİ

Timur Savcı, dizinin oyuncularıyla sinema filmi için anlaşırken Hürrem Sultan rolü için ilk göz ağrısı Meryem Uzerli’nin kapısını çaldı.Tükenmişlik sendromu nedeniyle diziyi yarıda bırakan ve geçen sürede anne olan güzel oyuncu, ünlü yapımcının sinema filmi teklifine olumlu cevap verdi.

HALİT ERGENÇ’E ASTRONOMİK ÜCRET

Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç, sinema filmi teklifine önce soğuk yaklaştı.Ergenç, yapımcı Timur Savcı’ya direkt “Hayır” diyemediği için çok yüksek bir ücret talep etti.Savcı, oyuncunun astronomik talebine “Tamam” deyince Ergenç de filme “Evet” demek zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir