Muhteşem Yüzyıl Mimar Sinan Karakteri ve Memati

Muhteşem Yüzyıl Mimar Sinan Karakteri ve Memati

Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynamaz diye düşündüğüm sanatçılardan oyunculardan birisi idi Gürkan UYGUN ama Muhteşem yüzyıl dizisinde bu hafta karşımıza Mimar Sinan olarak çıkacak.

muhtesem-yuzyil-mimar-sinanMimar Sinan karakteri yakışmış gerçi ona birşey demiyorum ama Memati ile Kurtlar Vadisinden ayrılmasını ve Muhteşem Yüzyıl’da alt rolde oynamasını içime sindiremiyorum. Oynadığı karaktere lafım yok Mimar Sinan sonuçta bütün dünya biliyor ve Türkiyenin en önemli Mimarı.

Benim kızdığım ikinci üçüncü rollerde oynaması Gürkan Uygun’un yoksa bu rolüde çok güzel oynayacak canlandıracak biliyorum.

Daha öncede yazmıştık ama tekrar yazalım sizleri de bilgilendirelim :

Uygun 3 yıldır Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olan ‘Muhteşem Yüzyıl’da Osmanlı padişahları I. Süleyman, II. Selim ve III. Murat dönemlerinde baş mimar olarak görev yapan Mimar Sinan karakterini canlandıracak. Dizide Mimar Sinan’ı oynaması için Şener Şen başta olmak üzere sinema ve tiyatro dünyasının çok ünlü isimlerine teklif gittiği konuşulmuştu. Kimin canlandıracağı merak konusu olan rol, Gürkan Uygun’a kısmet oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.