Fatih 2.Bölüm Fragmanı

Reklamlar

Fatih 2.Bölüm Fragmanı izle 7 Ekim Pazartesi

Fatih dizisi 7 ekim fragmanı yayınlandı. Dizi ile ilgili tartışmalar ve yönetmen değişikliği konuları sürerken dizi kaldığı yerden devam ediyor. Saray entrikaları yine devam edecek ama bu sefer Fatih’ suikast planları tam gaz devam edecek.


Fatih bu bölümde kendisine suikast hazırlayanlardan kurtulabilecek mi yada kurtulduktan sonra düşmanlarına neler yapacak göreceğiz.

Kanal D’nin başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaştıkları, yeni dizisi “Fatih”, Pazartesi akşamı 2. ve yeni bölümü ile ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünden itibaren; Hande Soral, Dağhan Külegeç ve Andrey Pejic de rol almaya başlıyor.

Fatih’in, Rum Mehmet Paşa’dan boşalan sadaret makamına en güçlü aday Mahmud Paşa’yı değil, İshak Paşa’yı getirmesi, yankılara neden olur.

Bayezid gözlerinin önünde gerçekleşen olayın hala etkisindeyken, haseki sultanlar, kendi evlatları adına tahtı garantilemek için, yeni sadrazamla ayrı ayrı ittifak kurmayı denerler. İshak Paşa safını seçmiştir. Sultana bir şey olursa, Şehzade Bayezid’in tahta geçmesi için her şeyi yapacağına dair Gülbahar’a söz verir. Kadınlar arasındaki iktidar rekabeti artar.

[pro-player type=’video’ image=’https://www.nazlim.net/wp-content/uploads/2013/10/fatih-dizisi-300×225.jpg’]http://cdn1.aktifhaber.com//static/video/2013/10/04/1b5a779d-8838-4145-955f-d92feb149498.mp4[/pro-player]

Şehzade Mustafa , Mahmud Paşa’nın zevcesi olduğunu bilmediği Züleyha’ya gönlünü iyice kaptırırken, Şehzade Bayezid’in kızkardeşi Gevher Sultan ise asla tahmin edemeyeceği birinden hoşlanmaya başlar.

Fatih’in oda hizmetine alınan dilsiz Dilyar ise büyük ve gizemli bir sırrın varisi olduğundan habersizdir. Onu bulmak için Kostantiniyye’ye gelen Hurufi dervişleri, adım adım ona yaklaşmaktadır. Mistik güçlerinin kaynağını bilmeyen ve Fatih’e kara sevdayla bağlı Dilyar ise, kendisini dilsiz bırakan çocukluğundaki meşum vakayı hatırlamaya başlar. Çiçek Hatun ise Dilyar’dan hiç hoşlanmamakta ve onu geri göndermenin yollarını aramaktadır.

Onbir yıl sonra Fatih’in zehirlenerek ölmesine neden olacak kişinin parmağındaki yüzüğü çalan Baltacı onu satar. Meşum yüzük, saraydan birine hediye olarak gelecektir.

Eflak Beyi Radu’nun ziyareti, Macar Kralı’nın esiri olan Kazıklı Voyvoda namlı ağabeyi Vlad Tepeş’i gündeme getirir. Fatih’in sefer kararını öğrenen Papalık ve Venedik ise, bir yandan onu oyalayacak tehlikeli düşmanı Vlad’ı serbest bırakırken, diğer yandan yeni bir suikast planı uygularlar. Sarayın içinde zehirlenmekten kurtulan Fatih’i, dışarıda öldürmeyi denerler. Suikastçının attığı ok hedefini şaşmaz ve Fatih bağrından vurulur.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.