Ezel dizisi kim kimdir ve tanıtımı?

Reklamlar

Ezel dizisi kısa zamanda Türkiye’de en çok izlenen diziler arasına girdi ve şu sıralarda reyting rekorları kırmakta. Ezel dizisi oyuncuları ve kim kimdir hep beraber tanıyarak Ezel dizisini biraz anlamaya çalışalım;

Ezel Bayraktar (Kenan İmirzalıoğlu): Dizinin en önemli kahramanı olarak göze çarpıyor. İlk başlarda karşımıza Ömer olarak çıktı. Yaşadığı ihanetlerin vermiş olduğu acıyla intikam ateşiyle yanıp kavruluyor. İşlemediği bir suç yüzünden hapse düşen Ömer’in burada tanıdığı Ramiz Dayı ile hayatı da değişti. İntikam için geçirdiği estetikle yeni bir kimliğe büründü.

Eyşan Atay (Cansu Dere): Ezel’in asla vazgeçemediği aşkı. Geçmişiyle bugünü arasında git-gel yaşayan bir karakter olarak göze çarpıyor. Canından çok sevdiği kardeşi Bahar için aşkı Ömer’den bile vazgeçebilen gözü kara bir karakter. Geçmişteki ihanetiyle sürekli yüzleşmek zorunda kalıyor. Kocasının en yakın arkadaşı olan Ezel ( eski aşkı Ömer) ile arasında yaşanan yakınlaşma da diziye farklı bir boyut getiriyor.

Cengiz Atay ( Yiğit Özşener): Ömer’e kurulan tuzağın ikinci ayağı. Para hırsı ve arzularının düşkünü bir karakter olarak göze çarpıyor. Oynadığı oyunla her şeyini elinden aldığı Ömer (Ezel) onun en yakınındaki kişi olmayı başardı. Şimdi her şeyden habersiz oynadığı oyunun hesabını ödüyor.

Ramiz Karaeski ( Tuncel Kurtiz): Ezel’in hapishane de tanıştığı akıl hocası. Ezel’i gerçekleştiren mimar. Nam-ı diğer Ramiz Dayı. Sözleri ve replikleriyle paylaşım sitelerinde fenomen haline geldi. 80’li yıllarda büyük bir kumarhane patronu olan Ramiz Dayı hapse düştükten sonra bir hayli sakinleşiyor. Unutmayı öğretti Ezel’e, akıllı, kuşkucu ve hiç kapanmaz gözlerle bakmayı öğretti.

Ali Kırgız ( Barış Falay): Hırslarının düşkünü bir karakter olarak ön plana çıkıyor. Ömer’e kurulan tuzağın 3. ayağı. Öfkeli tavırları ve hayata karşı takındığı tavırla diziye farklı bir renk getiriyor. Geçmişte yaptıklarıyla sürekli yüzleşmek durumunda kalıyor. Ramiz Dayı’yı yok edip en güçlü olmak isteyen farkında olmadan Ali tehlikeli bir oyunun da içine girmiş oluyor.

Serdar Tezcan ( Salih Kalyon): Eyşan’ın babası. İnsanların zayıf noktalarını bulup onları sömürmekte usta.Bu, kendi kızı olsa bile. En çok Eyşan’sa hatta… Serdar Eyşan’ın değişmesine temiz bir yaşam sürmesine asla izin vermedi. Dünyada sevdiği iki şey var , güç ve kendi günün yarısı olan Eyşan… Serdar Ömer’e kurulan tuzağın 1. ayağı Serdar bütün planın kurucusu o..

Ekranlarda uzun süre dönen tanıtım fragmanlarında sıradan bir aşkı konu alacağı tahmin edilen dizi, iddialı kadrosuyla sanılanın aksine bir fenomen haline geldi. Yaşanan karmaşık olay örgüsü ve dizi karakterleri arasında yaşanan sıradan ötesi ilişkiler izleyicinin kafasını bir hayli karıştırmış görünüyor. Diziyi sonradan takip etmek isteyen izleyicinin yaşanan olayları ve dizi kahramanları arasındaki ilişkileri anlamakta bir hayli zorlanacak. Her ne kadar dizi feedbacklar yapsa da diziye yeni başlayanlar oldukça zorlanacak..

VADİ’YE FARK ATTI
Kurtlar Vadisi Pusu dizisini Star Tv’ye kaptıran Show Tv’nin Vadi’ye rakip olarak Ezel dizisini yayınlayacağı medya gündemini uzun süre meşgul etti. Vadi’nin tahtını sallayan dizi senaryosuyla ve olay örgüsüyle Vadi’ye fark attı. Daha önce diyaloglarıyla konuşulan Vadi dizisinin yerini Ezel aldı. Ramiz dayının sözleri dillere pelesenk oldu..

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.