A Haber Fethullah Gülen Ses Kaydı Yalanı

Reklamlar

Herkes şok geçirecek Türkiye’de yer yerinden oynayacak dediler dün tv başına kilitlendik ama Fethullah gülen’in normal vaaz kasedinden başka şey göremedik. Zaten dikkatli bakanlar görürler ki yakasında da mikrofon var. Bunu gizliymiş gibi Türkiye televizyonlarda ilk kez ve herkese şok ses kaydı kasedi diye verdi ama normal vaaz sohbet çıktı. Gerçi kapalı ama youtube girin daha neler izlersiniz ama hepsi vaaz cd leri.

sevilay-yukselir-a-haberİçeriklerine bakıyorum dini açıdan bir şey göremedim zaten programdaki bir arkadaş’da aynısını söyledi. Küfür gibi Fatih Sultan Mehmet’i eleştirmek gibi yada ona hakaret gibi vermeye çalışmışlar onuda yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar.

Küçük Fathullah Olayı
Ya orada başka birisinden bahsediliyor ve o kişinin oğlunun adı da Fethullah olmasından dolayı Necdet Başarır Hoca söyleminden Küçük Fethullah’ın babası söylemine geçeceğini söylüyor. Benim anladığım bu ve olayın doğrusu da sanırım bu.

Fakat programdaki bayan sunucu Sevilay Yükselir bu küçük Fethullah ismini aşağılara çekiyor küfürmüş hakaretmiş gibi algılıyor yada algılanmasını sağlamaya çalışıyor. Bir bayan bunları ima etmeye çalışırken diğer söz sahibi erkek sunucu yada konuk olayın öyle olmadığını Fethullah denilen kişinin Necdet Başarır’ın oğlu olduğunu söylüyor.

Erkekler arasında isimlerin başına küçük kelimesi eklendiğinde ne anlama geldiği meşhurdur ve devamlı da söylenir ama erkek değil de bir bayanın doğru olmadığı halde buradaki cümleden bunu çıkarması beni üzdü. Üzülmek bir yana hayret ettim ve o programdaki asıl bende şok etkisi yaratan şey bu oldu.

Fatih Sultan Mehmet Olayı
Ses kaydında anlatılmak istenen ankara bunların anladıkları bilmem konya diyenin hesabı. Orada ihlaslı olmaktan samimi olmaktan bahsediyor. Fatih İstanbul’u kendine şan şöhret yapmak için almışsa, yeni bir çağ açıp başka bir çağ kapatmak için almışsa kendini kurtaramaz Allah rızası olmalı amacı demek istiyor.

Olay bu kadar basit ama Allah korusun bu kadar iftira yalan dolan ile ne yapacaklar nasıl verecekler Allah’a bunun hesabını anlamıyorum. Aklım almıyor nasıl göz göre göre yalan söylüyorlar. Youtube’de dolaşan videoyu nasıl yeni gizli çekim diye ilk kez izleyeceksiniz diye veriyorlar. Ne yapıyorsunuz yada amacınız ne görmüyormusunuz doğrusu böyle bulamıyorsunuz birşey niye bunları yapıyorsunuz hala anlamıyorum. Cemaat’ten olmayan beni bile sonunda Cemaat’ci yapacaklar.

Allah sonlarını hayır etsin diyorum başkada bir şey demiyorum.

Şimdide o videoyu yayınlayalım sizlere:
[pro-player]http://wpc.1b3e.edgecastcdn.net/011B3E/S/2014/05/06/VFZo1vde9L-f.mp4[/pro-player]

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.