Mavi kantaron nedir Whatsapp ve Facebook Twitter’da neden var

Çok enteresan geldi bana ve bende sizlerle paylaşayım istedim arkadaşlar. Genelde bu çiçek isimlerini kızlar facebook, twitter yada whatsapp durum bölümlerine yazıyorlar ve herkes de merak ediyordu. Bugün burada yazacaklarım ile sanırım bu bilinmemezlik ortadan kalkacak.

mavi-kantaronÖncelikle sizlere mavi kantaron nedir anlamı ne açıklama çalışalım:
Mavi kantaron, papatyagiller familyasından özellikle Orta Avrupa’da bulunan mavi mor yapraklı çiçekleri olan bir bitki türü. Bitki 40-90 cm uzunluğundadır. Mavi renkler protosiyanin pigmentinden kaynaklanır. Polonya’nın resmi çiçeği olan peygamber çiçeği, Avrupa kültürü ve folklorunda önemli yer tutar.

Ne anladık yukarıdaki bu açıklamadan aslına bakarsanız ben bunun facebook twitter yada whatsapp ile alakasını kuramadım ama durun bakalım aşağıda yazacaklarım ile anlam derinleşecek. Mavi kantaron ne demek hala anlayamadım ben daha doğrusu sosyal medya ile ilişkilendiremedim.

Aşağıdaki açıklamalardan da anlayacağınız gibi durumlarını açıklıyorlar hanfendiler. Yani bekarım evliyim evlenmek istiyorum nişanlıyım gibi şeyleri direk yazmıyorlar da çiçek isimleri ile belli ediyorlar. Yani şimdi Türkiye’de Allah aşkına bunların bu anlama geldiğini bilen kaç erkek vardır ki?

MUZ : Evli
AVOKADO : Onun diğer yarısıyım
ÇİLEK : Doğru olanı bulamıyor
LİMON : Bekar olmak istiyor
ÜZÜM : Çıktığıyla evlenmek istiyor
MAVİ KANTARON : Bekar
ANANAS : Karmaşık
AHUDUDU : Kararsız
ELMA : Nişanlı
KİRAZ : Çıktığı var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir