Twitter 6 yeni dilde hizmete başlayacak

Twitter sosyal imleme ve arkadaşlık sitesi sadece ingilizce ve almanca olarak yayın yapıyordu ama 6 yeni dil daha eklenecek. Bu yeni diller fransızca, italyanca, almanca ve ispanyolca olacak. Türkçe ne zaman olacak belli değil ama nufus oranına bakarsak bizim dilde de yayın yapması kısa zaman sonra gerçekleşecektir.

Dünyaca ünlü mikro blog sitesi Twitter’da her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak, siteye kısa süre içerisinde farklı dil seçenekleri ekleneceği duyuruldu. Eklenecek diller fransızca, italyanca, almanca ve ispanyolca olacak. Halihazırda ingilizce ve japonca yayın yapan site, böylece toplamda 6 dile kavuşmuş olacak. Twitter yetkilileri, eklenecek olan dört yeni dilden sonra, diğer dilleri de düşüneceklerini belirtti.

İşleri kolaylaştırmak için, tıpkı Google’ın yaptığı gibi siteye bir çeviri aracı koyarak, kullanıcıların çevirilere katkı yapması bekleniyor. Bu sayede daha hızlı ve verimli bir çeviri elde edilmek isteniyor. Eğer bu dil olayı tutarsa, kısa süre içerisinde türkçe dil seçeneğini de görmemiz içten bile değil. Zira toplum olarak sosyal ağlara meraklı olduğumuzu tüm dünya, Facebook örneğinden biliyor.

YABANCI

Leave a Reply

Your email address will not be published.