Sitenize yerleşen spam ve virüsler nereden geliyor

Türkiyede ve dünyada bir çok site şu anda virüs ve spamlar yüzünden zor günler geçiriyor. Neredeyse admin panelli giriş yapılan her siteye bu kodların eklenmesi ve virüslerin yerleşmesi çocuk oyuncağına dönüştü ve engellenemiyordu. İşte bu spam ve virüsler nereden geliyorlar biliyormusun Buyrun;

Network Box adlı bir firmanın yaptığı İnternet tehditleri araştırmasında dünya üzerinde görülen virüs ve spam’lerin kaynakları ve görülme sıklıkları açıklandı.

Araştırmaya göre Ağustos ayında, ABD görülen virüslerin %15,9’unun kaynağı olarak dünya liderliğine sahip. İkinci sırada %14,5 ile Brezilya bulunuyor. Spam’lerin bir numaralı kaynağı ise %11,6 ile Brezilya’ya ait. Bu konuda ikinci sırada %8,6 ile ABD, %7,2 ile Güney Kore yer alıyor.

Bunun dışında Ağustos ayında görülen virüs ve spam sayısında önceki aylara göre bir düşüş var. Temmuz ayında Haziran’a göre üç kat artan virüs ve spam’ler Ağustos’ta tekrar Haziran seviyesine dönmüş durumda.

Bana görede bu virüsler en çok Rus kaynaklı sitelerden gelmekte ve kullanıcılarında bilgisayarlarına girerek onlarında bilgilerini almaktadırlar. Ruslar hakkında fazla bilgi verilmemiş ama onuda eklemek gerekir.

YABANCI

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı