Nijerya’ya Meteor Düştü Mü? Göktaşı Mı Düştü?

Biliyorsunuz 2020 yılı felaketler yaşanması ile başladı ve bu durum son gaz devam etmekte. Bugün sosyal medyada Nijerya’ya göktaşı mı düştü haberleri ortalığı kasıp kavurdu. Peki gerçekten Nijerya’ya meteor düştü mü?

Olayın aslına bakarsanız dün gece orada olaylar oldu ve patlamalardan dolayı yüzlerce bina ve çeşitli araçlar kullanılamaz hale geldi. Peki neden kaynaklandı bu durum. Göktaşı haberleri gerçeği yansıtıyor mu? İzlediğimiz videolarda ki çukur nasıl oluştu?

Bütün sorularınıza vereceğimiz cevaplar var biraz daha okuduktan sonra ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Koronavirüs ile uğraşırken ve didinirken birden bire bu haberinde sosyal medyada yayılması herkesi huzursuz ettiğini söylemeliyim. 2020 Yılının bize daha neler getireceğini hangi kötü haberleri alacağımızı düşünmek psikolojimizi de alt üst etti desek yeridir.

Nijerya'ya göktaşı mı düştü

Nijerya’ya Meteor Düştü Mü?

Cumartesi günü meydana gelen olayı bazı yetkililer meteor düşmesi olarak anlatırken, diğer bazı yetkililer ise kamyonun patlaması sonucu bu görüntünün oluştuğunu söylediler.

Ondo Eyaletinin başkenti Akure’de meydana gelen patlamada 100’den fazla bina, okul, kilise yıkıldı. Akure Havalananına yakın bir lokasyonda meydana gelen olay, Eleyowo topluluğunun birçok sakinini etkiledi ve bölgedeki bir kiliseyi ve bir okulu tamamen yok etti.

Olay daha sonra anlaşıldı ki patlayıcı taşıyan bir kamyon infilak ediyor ve daha sonra kuma gömülüyor. Bizi kandırmıyorlarsa ve yalan söylemiyorlarsa son açıklamalar bu yönde çünkü halk artık kime inanacağını şaşırmış durumda.

Olayın aslında bir maden ocağı için patlayıcı taşıyan kamyon kaza sonucu alev alıp patlamış ve sonrasında görüntülerdeki çukur meydana geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir