MÜYAP Youtube Kanalı Neden Kapatıldı

Youtube video sitesinde kendisine kanal açan Müyap video kliplerini buradan paylaşıyor ve milyonlarca kullanıcıya ulaşıyordu. Neden kapatıldı derseniz henüz bir açıklama yok ama ortada dolaşan iddialar var diyebiliriz arkadaşlar.

muyap-youtubeBağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği, kısa ve daha bilinen adıyla Müyap’ın YouTube kanalına girmek ‘Bu sayfa mevcut değil’ uyarısıyla karşılaştı.

İlk başta teknik bir arıza olduğu düşünülürken sayfaya neden ulaşılamadığına dair açıklama twitter üzerinden geldi. Konuyla ilgili Müyap tarafından henüz açıklama yapılmazken, Twitter üzerinden bir kullanıcının Youtube kanalı ile ilgili sorusunu yanıtlayan DMC Yöneticisi Samsun Demir, Müyap’ın dijital alandan çekildiğini duyurdu: Birçok sanatçının kliplerinin yasal yollardan izlendiği adres olan Müyap’ın bu ani hamlesi şok etkisi yarattı.

Emre Aydın, Şebnem Ferah, Sezen Aksu, Tarkan gibi starların yeni çıkan şarkı ve kliplerini yayınlayan Müyap’ın YouTube hesabı kapatıldı. Şuanda YouTube’da bulunan binlerce şarkıya giriş yaptığınızda “Bu video şuanda kullanılamıyor” hatası ile karşılaşıyorsunuz.

Müyap tarafına şok olarak kapatılan kanalın neden kapatıldığı konusunda net bir karar yokken, tahmini olarak Netmüzik tarafından telif hakları ihlali veya içerik paylaşımı konusunda kararsızlık nedeni ile tüm videoların kaldırılması yönünde şikayette bulunulduğu tahmin ediliyor.

YouTube hesabı kapatılan Müyap’ın binlerce şarkısına şuanda erişim sağlanamıyor. Hal böyle olunca hem şarkıcıların ücretleri, hem de milyonlarca izlenme bir çırpıda havaya uçmuş durumda.

Müyap çephesinden herhangi bir açıklama yapılmazken, YouTube ile bu durumun görüşülmesi gündemde. Ayrıca bir Twitter hesabından yapılan açıklamada Müyap’ın YouTube kanalının bugün kapatılacağı belirtilmiş. Detaylı açıklama Müyap tarafından yapıldığında konu güncellenecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı