LinkedIn kullanıcı sayısı kaç

Son Güncelleme: 10.09.2020 23:45

LinkedIn kullanıcı sayısı kaç

Çok popüler sosyal medya sistelerinden birisi olan ve gittikçe büyüyen hedefe doğru ilerleyen linkedin ne kadar kullanıcı var açıkladı. Açıklamasının sebebi ise verdiği rakamların büyüğü ile duyduğu gurur.

linkedinİş dünyasında yer alan insanların tercih ettiği bir sosyal ağ olan LinkedIn‘de çalıştığınız yer, mevkiniz, eğitim düzeyiniz, CV gibi birçok paylaşım yapabilmektesiniz. Böylece iş bulma konusunda şansınızı yükseltebilirsiniz. Ülkemizde de sürekli gelişmekte olan yüzbinlerce Türk kullanıcısı olan LinkedIn, en son 230 milyon kullanıcısı olduğunu duyuran Twitter‘i geçmiş durumda. İkinci çeyrek sonunda yayınladığı raporda 238 milyon kullanıcısının olduğunu söyleyen LinkedIn, 4 ayda 21 milyon kadar kullanıcı sayısını arttırarak büyümekte. Bunun yanında LinkedIn CEO’su olan Jeff Weiner, 393 milyon dolarlık bir gelirin olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz yıl paylaşılan bir bilgiye göre saniyede yaklaşık 2 kişi kazanan LinkedIn, bu sayıyı daha yukarılara çekmiş durumda. Finansal açıdan da sürekli büyümekte olan LinkedIn, birçok kişi için bir büyük bir fırsat. Kendilerine buradan iş bularak bir iş sahibi olan kişiler bulunmakta. Önceden çalıştığınız iş arkadaşlarınızı, aynı sıralarda okuduğunuz okul arkadaşlarınızı bile bulabildiğiniz bir sosyal ağ haline gelen LinkedIn en büyük profesyonel ağ konumunda. Ülkemizde de büyümeye devam eden LinkedIn, bakalım bu hızını daha ne kadar koruyabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir