iGoogle Facebook ile yarışacak

Google Facebook ile yarışmaya hazırlanıyor ve buna facebook çok kızacak gibi. Çünkü iGoogle verdiği hizmetlere yenileri ekledi ve Facebook gibi kullanılmayada imkan sağlayacak. Haberin ayrıntıları şu şekilde;

Google kullanıcıya özel kişiselleştirilmiş hizmeti olan iGoogle’a sosyal ağ eklentileri yapıyor.
iGoogle bugüne kadar ana arama sayfasının basitliğini bozmadan, kullanıcılara başka bir sayfada kişisel içerik sunmanın yolu olarak kullanılıyordu. Ama artık çok daha fazlası…

iGoogle’a eklenen iki önemli özellik var. Birincisi arkadaş listesi, ikincisi listedeki insanların durum güncellemeleri; işte bu ikisinin eklenmesiyle Google her ne kadar inkar etse de Facebook’a rakip oluyor. Artık iGoogle’dan YouTube videolarını paylaşmak, online oyunlar oynamak ve ortak yapılacak işler listesi tutmak mümkün olacak.

Google, iGoogle’ı yine Google tarafından sırtlanan OpenSocial API ile uyumlu hale getirerek, geliştiricilerin kendi sosyal ağ eklentilerini geliştirmesini mümkün kılıyor. Bu özellik Facebook’un yükselişinde büyük rol oynamıştı.

Bu arada iGoogle hesabını olduğu gibi seven minimalist kullanıcılara, bu özelliklerin tamamen kişisel tercih meselesi olduğunu da hatırlatalım. İstemeyenler bu tarz uygulamaları iGoogle hesaplarında görmek zorunda değiller.

Bakalım Facebook kadar iGoogle’da başarılı olabilecek mi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı