Google+ ne durumda ilerleme kaydediyormu

Son Güncelleme: 07.09.2020 06:13

Google Google + diye yeni sosyal arkadaşlık projesini bir süre önce piyasaya sunmuş ilk başlarda davetiye sistemi ile çalışan sosyal ağ projesi daha sonra tüm kullanıcılara açılmıştı.

Google+’ın kullanıcı sayısı inanılmaz boyutlara ulaştı ama işin içinde görünmeyen bir iş daha var.

Sosyal ağlar arasında en çok kullanılan iletişim portalı Facebook’a rakip olarak daha önce birkaç kez savaşı kaybeden Google’ın son projesi Google+ hakkında resmi rakamlar açıklandı.

Google’ın CEO’su Larry Page tarafından yapılan açıklamada, insanların Google+’a resmen akın akın geldiği belirtiliyor. Page, “Daha yeni başladık” diyerek de bu sayının ve ivmenin artacağını ima etti. Toplamda 40 milyon civarında kayıtlı kullanıcı olduğunu belirten yetkililer, sistemin doğru yolda olduğunu söylediler.

Bilindiği gibi Google+ önce sadece davetiye ile kullanıcı kabul ediyordu. Daha sonra herkese açıldı ve kullanıcı sayısı artarken zaman içinde aktif kullanıcılarının azaldığı ile ilgili haberler ortaya çıktı. Aslında Google+’ın ziyaretçi sayısı artsa da, aktif olarak bu ağı kullananların azaldığı söyleniyor. Yani Google, Google+ ile başarı istiyorsa, gelenleri tutmanın bir yolunu bulmalı…

Google+’a rekabette yardımcı olacak bir konudan da bahsedelim. Facebook’un en çok ilgi çeken özelliklerinden birisi oyunlardı. Google+ da bu konuda gelişme gösteriyor. Örneğin Zynga gibi Facebook için hayati öneme sahip firmalar yavaş yavaş google+’a uygun oyunlar da çıkarıyorlar. Son örneği de Mafia 2’nin hem Facebook hem de Google+’a uygun olarak çıkıyor. Facebook’un toplamda 750 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu belirtelim.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir