Google+ davetiye yollama

Google+ davetiye yollama – Google + ile arkadaşlarınıza tanıdıklarınıza, sevdiklerinize ve ailenizden herhangi birisine davetiye yollamak için neler yapmalısınız sizlere anlatayım.

Google Plus bugünlerin en popüler sosyal medya konusu. Google, Google + adıyla duyurduğu sosyal ağını sadece kısıtlı bir kitleye açmış durumda henüz test aşamasında olması nedeniyle. Google Plus’ı kullanan sayılı şanslı kişi arasında yer alıyorsanız ve arkadaşlarınız sizden Google Plus davetiyesi istiyorsa, muhtemelen Google Plus ekranlarında davetiye gönder diye bir seçenek bulamayacaksınız. Ama dolaylı yollardan Google Plus davetiyesi gönderme opsiyonuna sahipsiniz.

Google Plus davetiye gönderimi

Öncelikle google plus hesabınıza giriş yapın.
Davetiye göndereceğiniz kişi google contacts listenizde yer almalıdır. Eğer yer almıyorsa öncelikle google contacts listenize kişinin gmail adresini ekleyin.
Google Plus Circles sayfasına gidin.

Circles sayfasında davetiye göndermek istediğiniz kişiyi bulun. Tutun ve aşağıda yer alan halkalardan (friends mesela) birinin üzerine bırakın.

Şimdi Google Plus stream sayfanıza gidin ve davetiye göndermek istediğiniz kişinin dairesiyle bir paylaşımda bulunun.

Paylaşımda bulunduğunuz ve davetiye göndereceğiniz arkadaşınız Google + ile ilgili bir eposta alacak. O eposta’da Google + ile ilgili daha fazla bilgi almak için şu linke tıklayınız gibi bir metin yer alıyor. Arkadaşınız o linke tıkladığında Google Plus’a giriş yapabilecek ve kayıt olabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.