Fuat Avni Kim Olabilir Fatih Altaylı Yazdı

Son Güncelleme: 07.09.2020 02:39

Fuat Avni Kim Olabilir Fatih Altaylı Yazdı

Twitter üzerinde yazdıkları ile her kesimi merağını uyandıran ve söyledikleri de doğru çıkan kim olduğu hakkında bir sürü yorum yapılıp henüz kimliğine ulaşılamayan twitter fenomeni Fuat Avni kim çıktı dersiniz.

fuat-avniAslında açıklamaktan ziyade nerede olduğu hakkında yorum yapmış Fatih Altaylı ama hala kim olduğu yada olacağa konusunda bilgisi onunda yok gibi.

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Twitter’ın Fuatavni’yi nasıl deşifre ettiğini yazdı. Herkesin Ankara’da aradığı Fuatavni yurt dışında çıktı. Haliyle de şimdi gözler Pensilvanya’daki Gülen’in yakın çevresine döndü.

Twitterdaki #Fuatavni isimli hesap AK Parti – Cemaat savaşı başladıktan sonra aktif olmuştu. Bu hesabı yazan öyle bilgiler veriyordu ki herkes ‘içerden biri’ diyerek AK Parti’de köstebek aramaya başladı.

Hatta durum öyle bir hal aldı ki bir gazeteci basın toplantısında kalkıp Bülent Arınç’a ‘FuatAvni siz misiniz?” diye sordu.

Hükümete yakın medya ise Fuatavni’yi Zaman grubunun içinde aradı. Bazı haber sitelerine göre ise ‘yazım hatalarına’ bakılacak olursa Fuat Avni, Emre Uslu’dan başkası değildi.

FATİH ALTAYLI YAKALADI

Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altaylı ise bugün köşesinden Fuatavni’nin kim olacağına dair önemli bir ipucunu paylaştı. Altaylı’nın verdiği bilgiyle de Twitter’da yapılan bir yenilik sayesinde deşifre olan Fuatavni’nin yurtdışından bir hesap olduğu netleşti.

Altaylı ipucunu şöyle ortaya koydu;

TWITTER SAYESİNDE DEŞİFRE OLDU

Fuatavni’nin durumunu bir nebze olsun deşifre eden ne iktidara yakın medya, ne MİT, e de TİB oldu. Tam aksine Fuatavni hakkında şimdiye dek elde edilmiş en somut bilgi Twitter sayesinde ortaya çıktı.

Ne var ki, Fuatavni’nin Tükiye’de açılmış bir hesap olmadığı ve Türkiye’den yönetilmediği Twitter tarafından deşifre edildi.

FUATAVNİ YURT DIŞINDA

Biliyorsunuz, Twitter Amerika ve Avrupa dan başlayarak hesaplara yeni bir görünüm veriyor, aynı
Facebook zaman tüneli gibi.

Twitter’ın bu yenileme çalışması sırasında “Fuatavni” hesabı da yeni görünüme geçiverdi. Türkiye’deki twit hesapları henüz bu görünüme geçmediği için de Fuatavni’nin “yurtdışı” menşeli olduğu ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir