Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine dikkat

Facebook ve Twitter gibi kişisel bilgilerinizi girdiğiniz ve başkalarının rahatlıkla bu bilgilerinizi öğrendiği sosyal paylaşım sitelerine dikkat edin. İşte haberimizin ayrıntıları;

Sigorta uzmanları sosyal paylaşım siteleri kullanıcılarını internet üzerinden yapılan hırsızlıklara karşı uyararak, bu sitelere üye olanların ve gerçek bilgilerini paylaşanların ödedikleri sigorta ücretlerinin daha yüksek olduğunu bildirdi.

Facebook ve twitter gibi çok yaygın kullanılan bu sitelerde paylaşılan adres detayları ve kişisel planlar hırsızların işini kolaylaştırıyor.

Daily Mail’in haberine göre, uzmanlar, hırsızların hedef seçerken bu tarz sosyal paylaşım sitelerini kullandığını düşünüyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığınız ev fotoğraflarınızı inceleyen hırsızlar, evde güvenlik sisteminin olup olmadığını anlayabilir ve paylaştığınız tatil detaylarınız sayesinde hırsızlık için uygun zamanı bile belirleyebilirler.

İngiltere’de oluşturulan Dijital Suç Raporuna göre, 2.000 site kullanıcısının yaklaşık %40’ı tatil planlarını internetten paylaştı.

KARACABEY

Leave a Reply

Your email address will not be published.