Facebook 1 Milyar Üyeye Yaklaştı

Son Güncelleme: 10.09.2020 08:43

Facebook 1 Milyar Üyeye Yaklaştı

Facebook devamlı büyüyen üyeleri ile ilerlemeye ve geliştirdiği yeni teknolojiler ile kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Gerçi zaman tüneli uygulamasını kimse beğenmedi o başka.

Neyse haberimize dönelim :

Sosyal ağ kavramını hayatımıza sokan Facebook ülkemiz internet kullanıcılarının da en çok ziyaret ettiği adreslerin başında geliyor. Arkadaş ortamı ile yazı ve görsel medya paylaşımını sağlayan site, böylece sanal dünyanın sosyalliğini oluşturuyor.

Adeta internetin göz bebeği olan platform, dönem dönem yayınladığı üye verilerinin bir yenisini gün içerisinde paylaştı. Açıklanan raporda en dikkat çeken madde sitedeki kayıtlı kullanıcı sayısı. Verilere göre Facebook şu an 901 milyon üyeye sahip. Bunların 526 milyonu her gün siteye girerken 488 milyonu ise erişim yolu olarak mobil cihazları da tercih ediyor.

Kişilerin gönderilerine toplamda günlük 3,2 milyar yorum yapılıyor. Üstelik 24 saat içerisinde siteye yüklenen fotoğraf sayısı 300 milyon iken toplam arkadaşlık oranı ise 125 milyar.
Sosyal ağın bu derece atılım yapmasının aslında 3 ana sebebi var diyebiliriz. Bunlardan ilki, bahsettiğimiz arkadaş ortamıyla gerçekleşen paylaşım ortamı. İkinci madde kullanıcıya dönük yenilikler. Zaman Tüneli, fotoğraf kalitesindeki artış, diğer sitelerde entegre Facebook kullanımı gibi konular ve Andorid, iOS gibi sistemler için geliştirilen uygulamalar kişilerin beğenisini topluyor.
Son etken ise Facebook’un halka arzı. Zira site, birkaç ay önce haberin duyurulmasından sonra kısa süre içerisinde 845 milyon kullanıcıya ulaştı.

Adeta devasal bir oranda internet kullanıcısını bünyesinde barındıran site, böyle giderse 2012 bitmeden -Ağustos ayı gibi- 1 milyar üye sayısına ulaşacak. Oldukça yoğun bir trafiğe maruz kalan Facebook’un yayınladığı bu veriler sonrası ilgili konu “Facebook Now Has 901 Million Users”başlığı ile Twitter’ın en çok konuşulan konuları arasına girdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir