iPhone 5 için geri sayım başladı

Son Güncelleme: 03.09.2020 15:55

iPhone 5 için geri sayım başladı, iPhone 5′ten ilk sinyaller – Evet Sevgili nazlım kullanıcıları iPhone 5’ten sesler gelmeye başladı.

Apple’ın 4 Ekim’de iPhone 5’i tanıtması bekleniyordu. Fakat 4 Ekim’de iPhone 4S’i duyuran Apple kullanıcılarını tatmin etmeyi başaramadı ve iPhone 5 için geri sayıma başladı.

4 Ekim’de Apple’ın Cupertino kampüsünde duyurulması beklenen iPhone 5 duyurulmamıştı. Bunun yerine ara bir nesil sayılabilecek iPhone 4S ve yeni iOS tanıtılmıştı. Fakat iPhone 5’e dair o kadar yüksek bir beklenti vardı ki Apple kullanıcılarını iPhone 4S tatmin edemedi. Ve şimdi teknoloji bloglarında iPhone 5 sesleri yankılanmaya başladı.

iPhone 5 dedikoduları yeniden alevlendi

iPhone 4S’in tanıtımının ardından başta batarya sorunu olmak üzere Siri ve çeşitli iPhone 4S özellikleri sinyal vermeye başladı. iPhone 4S’in beklentileri karşılamamasına rağmen ciddi bir satış rakamına ulaştığınıda gözardı etmemek gerekiyor. Fakat özellikle pil ömrünün düşük olması nedeniyle satışlarda belirgin bir düşüş olduğunuda eklemek gerek. Pil ömrünün iOS 5 ile ilişkilendiren Apple kısa süre içerisinde update ettiği iOS 5.0.1’den de yeterli sonuç alamamasından kaynaklı olarak ciddi bir çıkmaza girmişti. Bu duruma birde çeşitli ülkelerde ki patent davalarından aldığı olumsuz sonuçlar eklendiğinde Apple’ın acil müdahale sürecine girdiğini görüyoruz.

Özellikle büyük teknoloji bloglarının vurguladığı ise Apple’ın önümüzde ki yılın ilk çeyreğinde iPhone 5’i duyurarak zedelenen imajını tekrardan toparlamak niyetinde oldu. Zira Apple’ın son günlerde yaşadığı sıkıntıların birçoğu birbiri ile ilişkili durumda. Dolayısı ile pazar payını korumak adına hızlı bir müdahale sürecine gireceğini tahmin ediyoruz.

iPhone 5 Ne Zaman duyurulacak?

iPhone 5’in sanıldığının aksine kısa bir süre sonra piyasada olacağını belirten çok sayıda uluslarası kaynak mevcut. Bu kaynakların şimdilik herhangi resmi bir tarafı olmassada Apple’ın içinde bulunduğu durumu aşmak adına yapacağı en iyi işin bu olacağını görmekte gerekiyor. Çünkü iPhone Apple’ın son yıllarda ki en önemli vizyonu ve Apple’da bunun fazlasıyla farkında. iPhone 4S’in tanıtıldığı 4 Ekim’de ki etkinlikte Tim Cook şöyle demişti: “Maalesef henüz iPhone 5 yok…” Cook’un ifadesindende anlaşılacağı üzere Apple’da bu yüksek beklentinin farkında dolayısı ile beklentileri karşılamayana iPhone 4S’i uzunca bir süre vitrinde tutarak vizyonunu daraltması mümkün değil.

Tüm bu verilerden hareketle iPhone kullanıcılarına önümüzde ki yılın en geç Haziran ayında yeni nesil iPhone 5 ile tanışmak için hazırlık yapmalarını önerebiliriz. Çok yüksek itibari ile Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Apple geliştiricileri Konferansında (WWDC)’de iPhone 5 tanıtılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir