Soğuk algınlığında bol sıvı tüketin

Son Güncelleme: 15.09.2020 15:36

Soğuk algınlığında bol sıvı tüketin – Kış geldi çattı ve hastalanan hastalanana bende hastalandım bu arada bunuda söyleyeyim.

İşte bu kış aylarında soğuklara yakalananlara karşı uzmanlar önerilerde bulunuyorlar. İşte onlardan bazıları;

Hava değişimi birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Uzmanlar uyarıyor: Ellerinizi sık sık yıkayın, hasta kişilerle temas etmeyin, kapalı ve kalabalık ortamlarda fazla vakit geçirmeyin.

Bugünlerde herkes özellikle de soğuk algınlığından muzdarip. Dr. Back-Up Medikal Danışmanı Dr. Ayhan Tokgöz, soğuk algınlığının tedavisi için bol sıvı tüketimi ve elleri sık sık yıkamayı öneriyor.

Soğuk algınlığı, aniden başlayan burun akıntısı, boğaz ağrısı, gözlerde sulanma ve yanma, burun tıkanıklığı ve hapşırma ile ortaya çıkıyor. Beraberinde yorgunluk, baş ağrısı ve hafif ateş getiriyor. Dr. Tokgöz, mevsimsel sebeplerden kaynaklanan ve 1 hafta içinde kendiliğinden geçen bu hastalığın tedavisi için özel bir yöntem uygulamak gerekmediğini söylüyor.

Tokgöz, bol sıvı tüketimi ve iyi bir istirahat döneminin ardından hastalığın etkilerinin ortadan kalkacağını belirtiyor. İhtiyaç duyulması halinde ateş düşürücü ilaçlar ve kuşburnu çayı da hastayı rahatlatmak adına kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir