Güneş sonrası bakım önerileri

Reklamlar

Güneş sonrası bakım önerileri güneş sonrası cilt bakımı

Arkadaşlar siz bilmeyeceksiniz ama ben bu yazıyı yazarken daha kış ortalarında Şubat ayını karşılamak üzereydik. Şimdiden yazayım dedim ki yaz aylarında güneş sonrası bakım hakkında bilginiz olsun.

gunes-sonrasi-bakimEvet şimdi güneş sonrası bakım nasıl olmalıdır konumuza dönelim:

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki güneş sonrasında bakım şarttır arkadaşlar ve mutlaka yapılmalıdır. Yüksek seviyeli bir güneş koruyucu kullanılsa dahi, ciltte güneş sonrası hissedilebilen, kızarıklık, ısınma ve gerginlik hissi sebebiyle mutlaka güneş sonrası bir cilt bakım kremi kullanılmasını öneriliyor. Bir de kullanılan güneş koruyucu yeterince güçlü değilse, güneş sonrası cildin rahatlatılması çok daha önemli oluyor. Kullanacağınız güneş sonrası ürünlerin yoğun ve besleyici olması ama terleme yapmaması da büyük önem taşıyor.

Yaz aylarında güneşin deriyi sertleştirmesinden dolayı ter dışarı çıkamamakta ve deri altında isilik dediğimiz küçük kabarcıklar oluşmaktadır. Yaz aylarında en çok karşılaşılan cilt sorunlarından biri olan isiliğin önlenmesi için cildinize peeling yaparak sertleşmeyi önleyin. Eğer peeling yapamıyorsanız duştayken nazik hareketlerle cildinizi keseleyin. Peling ve kese cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayacak, akne ve sivilce oluşumunu da önleyecektir.

Sabun ve sıcak su da cildi kötü etkileyen etmenlerdir. Yaz aylarında sık sık duş alınmaktadır. Ancak duş alırken suyun ılık olması ve duştan sonra da cildin nemlendirilmesi gerekir.
Hassas bir tene sahip olanların cildinde güneşten dolayı lekelenmeler meydana gelir. Açık renkli, hafif ve kepekli olan lekelerin önlenmesi için güneşten uzak durulmalı ve güneş koruyucu kullanmadan güneşe çıkılmamalıdır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.