Rüyada Mahzen Görmek

Mahzen rüyasının anlamı ve yorumu, bu rüya yaklaşan sıkıntı, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise sıkıntı kolay geçer. Mahzen rüyası, hamile olan anaya işarettir.

Son Güncelleme: 07.02.2021 17:19

Mahzen rüyasının anlamı ve yorumu

Rüyada mahzen görmek, kendinize olan güveninizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Başarılı olmak istiyorsanız, güçlü olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor. Yine bu rüya yaklaşan sıkıntı, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise sıkıntı kolay geçer. Mahzen rüyası, hamile olan anaya işarettir.

Kişinin annesine yahut hamile kadına; Annesi sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap olduğunu görmesi anasının vefat etmesine, Mahzende bulunan gıda maddelerinin çürümesi kıtlık ve sıkıntıya, Yiyecek ve gıda dolu mahzen görmek herkes için bolluk ve ucuzluğa, evli erkek için eşinin hamile kalmasına delalettir.

Mahzendeki gıda maddelerinin üzerine ateş düşmesi pahalılık ve kıtlığa, Mahzene düşmek hasta için vefata, gemi yolculuğu yapan kimse için suda boğulmaya, kara yolcuları için yolun kesilmesine; diğer durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere yahut yerlere girmeye delalet eder.

Yer altında mahzen görmek, birisine kefil olacağınıza ve borcu ödemeye yorumlanır. Bir mahzenin yıkılmış ya da tamamen kapanmış görülmesi, o kimsenin, eğer annesi hasta ise öleceğine yorumlanır.

Rüyada mahzendeki yemeğine çöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider. Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu olduğunu gören kimse fakir ise, hanimi hamile kalır. Mahzendeki yiyecek ve hububata ateş düştüğü görülse, hububat gibi şeylerde kitlik olur. Veya çekirge gibi zararlı şeylerin çıkacağından korkulur.

Bir kimse mahzende bulunan malların hurma gibi şeyler olduğunu görse, mahzende bulunan hububat ve yiyeceğin fiyatı hurma ve şekerin fiyatı gibi yüksek olur. Bilmediği bir mahzen veya çukura düştüğünü gören kimse hasta ise, ölür. Gemide ise, boğulur. Yolculukta ise, yolu kesilir. Düşmanlık halinde ise, hapsedilir. Eğer anlatılan hallerden birisi yoksa, içine girilmesi mekruh olan bir hamama veya zina yapan bir kadının evine girer.

Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını veya tamamen kapanmış olduğunu gören kimsenin hasta anası varsa ölür. Veya o kimsenin yanında hamile bir kadın varsa doğar. Ancak rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması o kadının ölmesiyle defnedileceğine işarettir. Eğer hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı varsa, onları satacağına işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir