Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Reklamlar

kilicdarogluMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçim sürecine ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cuma günü ziyaret edeceği bildirildi. İki liderin görüşmesi Cuma günü Kılıçdaroğlu’nun TBMM makamında gerçekleşecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili ziyaretlerini siyasi partileri ziyaret ederek sürdürecek. Bahçeli bu kapsamda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve DSP’yi ziyaret edecek.

Bahçeli’nin ziyaretiyle ilgili partiden yapılan açıklama şöyle; “Bilindiği gibi, cumhurbaşkanlığı seçimi herhangi bir muhalefet partisinin siyaset anlayışının ötesinde, Türkiye’nin topyekün geleceğini ilgilendiren önemli bir husustur. O bakımdan bu konu partimizce her türlü siyasi endişenin, tarafgirliğin, mensubiyetin fevkinde tutulmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkın huzuruna çıkacak bir çatı adayının özellikleri ve partimizin arayışlarına dair gerekçeler, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından evvelce kamuoyuna açıklanmıştır.

Ağustos ayında cumhurbaşkanını halk seçeceğine göre yüzde 43’ün veya bir kişinin istediği cumhurbaşkanı adayının dayatılması, yüzde 57’ye saygısızlık olacaktır. O hâlde halkın kahir ekseriyetinin tasvibinin aranması yerinde olacaktır. Cumhurbaşkanının kahir ekseriyetle seçilmesi sayesinde millî mutabakata yakın bir sonuç elde edilmiş olacaktır. Partimizce üzerinde titizlikle durulan husus da bunun sağlanmasıdır. Türkiye’de istikrarı, huzur ve sükûnu, barış ve kardeşliği devamlı kılmanın yolu; yalnız demokrasimizi askerî vesayetten uzak tutmaktan değil, aynı zamanda AKP iktidarının inşa ettiği sivil vesayetten de kurtarmaktan geçmektedir. Bu anlamda cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucu belirleyici bir rol oynayacaktır. “

Şimdiye kadar hayattaki sivil cumhurbaşkanları ve TBMM Başkanı ile görüşüldüğü hatırlatılan açıklamada, Bahçeli’nin temas turları siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla devam edileceği dile getirildi. Bu kapsamda Bahçeli, yarın Saadet Partisi’ni ziyaret edecek. Bahçeli Cuma günü de Cumhuriyet Halk Partisi​ Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret edecek.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.