Bakan Çavuşoğlu: Her şey mahkemelerde çözülemez

Reklamlar

Bakan Çavuşoğlu: Her şey mahkemelerde çözülemezBakan çok ilginç bir açıklama yaparak mahkemelerde herşey çözülemez dedi ve şimdi kulislerde bu sözler tartışılıyor olacaktır yakında.

ANKARA – Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, demokrasilerde, ombudsmanlık kurumunun, kamu denetçiliği kurumunun ve insan hakları kurumlarının önemli görevler yaptığını vurguladı. Çavuşoğlu, “Her şey mahkemelerde çözülemez. Vatandaşlarımız rahatlıkla, çekinmeden hiçbir ücret ödemeden haklarını arayabileceği mekanizmaların daha güçlü olması gerekiyor.” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Kamu Baş Denetçisi Nihat Ömeroğlu’nu makamında kabul etti. 2 Haziran’da Fransa ve İspanya’nın ombudsmanlık kurumlarıyla ortaklaşa hazırladıkları ‘Kamu Denetçiliği Kurumu’ projesinin açılışına davet edildiğini açıklayan Çavuşoğlu, “Gerek çalışmalarıyla, gerek objektif görüş ve tutumlarıyla ve en son hazırladıkları objektif raporla da kısa süre içinde hem saygınlık kazandırdılar kuruma hem de saygınlık kazanmaya başladı. Demokrasilerde bu tür kurumlar; ombudsmanlık kurumu, kamu denetçiliği kurumu ve insan hakları kurumu önemli görev yapar. Her şey mahkemelerde çözülemez. Vatandaşlarımız rahatlıkla, çekinmeden hiçbir ücret ödemeden haklarını arayabileceği mekanizmaların daha güçlü olması gerekiyor.” ifadesinde bulundu.

Kamu Baş Denetçisi Nihat Ömeroğlu, Fransa ve İspanya ombudsmanlık kurumlarının katılım öncesi mali yardım projesi kapsamında, kamu denetçiliği kurumunun desteklenmesi projesini yürüttüklerini ifade etti. Ömeroğlu, “Bu proje kurumun Avrupa standartlarına ve Paris prensiplerine uygun olarak güçlendirilmesini hedeflemektedir. Proje kapsamında kurumsal kapasite Avrupa standartlarında kurumun ulaşabilmesi adına birçok faaliyet gerçekleştireceğiz.” açıklamasını yaptı.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.