Yaz Makyajı 2013 Nasıl Yapılır

2013 için yaz makyajı nasıl yapmalıyım ve bu sene makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız tamda yerindesiniz arkadaşlar.

yaz-makyaji-2013Her sene olduğu gibi bu sene de makyaj yapanlar gözlerine dikkat etmeli ve gözleri ön plana çıkaracak makyaj uygulamaları denemelidirler. Ayrıca kaşlarımıza da dikkat etmeli ve herkesin gözlerinin üzerimizde olmasını sağlamalıyız değil mi?.

2013 Yaz Makyajı Nasıl Yapılır
Dalgalı mavi

Göz makyajında yumuşak yaz renklerini kullanmanız önerimiz. Dalga köpüğü rengi mavi ya da yeşil gözleri vurgulamak için iyi seçim.

Zümrüt yeşili

2013 makyaj trendleri arasında yılın rengi olarak gösterilen zümrüt yeşili gözler için de ideal. Yeşil bir göz kalemi gözlerinizi daha değerli gösterecek.

Şeftali tonu

Far rengi seçiminde pudra ve allıkta olduğu gibi doğal renkler öncelikli. Bahar ve yaz havasına uygun olan yumuşak şeftali rengini göz kapaklarınıza uygulayın.

Siyah ve mavi

Çift renkli göz kalemleri pratik makyaj malzemeleri arasında. Gece siyahı gözlerinizi kaplar ve daha zengin gösterir, gökyüzü mavisiyse daha sevimli ve heyecanlı bir gölge sağlar.

Büyülü lila

2013 ilkbaharının trend rengi mor demiştik. Morun tonları ve ışıltıları her yerde olacak. Kıyafetler dışında ışıltılarda, dudak kalemlerinde ve farlarda morun vurgusunu göreceğiz.

Turuncu

Kahverengi ve koyu tonlardan vazgeçmenin vakti geliyor. Turuncu ve sıcak tonların gözlerde belireceği bir sezona geçiyoruz. Turuncular dinamik günler için geçerli.

2013-yaz-makyajiFondöten

Hava sıcakken fondöten katınızı ince tutun. Cilt tonunuz yaz aylarında değişeceği için, sevdiğiniz fondötenin bir koyu tonunu kullanın. Fondöten fazla koyu ise biraz su veya nemlendirici katarak inceltin.

Far

Koyu bir teni daha hafif bir makyaj vurgulayabilir. Seçebileceğiniz parıltılı, ışıltılı farların renkleri neredeyse sonsuzdur. Açık renk ve tercihen krem halindeki bir farı gözlerinize uyguladıktan sonra aynı açık tonda hafif bir ruj sürüp kendinize bakın: aniden yaz tazeliği kazanmış olacaksınız.

Daha uzun soluklu bir makyaj için far kullanmadan önce bölgedeki tüm yağı yok etmek için göz kapaklarınıza pudra sürün. Böylece makyajınızın ömrü de uzamış olacaktır.

Rimel

Artık rimeller eskisi kadar muhafazakar değil. Her farklı durum için kullanılabilecek fırça, renk ve türde rimel bulmak mümkün.

Yaz ayları “water-proof” yani suya dayanıklı rimel kullanmanız gereken bir dönem. Kadınların korkulu rüyası olan “siyah göz sendromu” yaşamamak için yüzdüğünüz veya spor yaptığınızda mutlaka suya dayanıklı rimel kullanın.

Ruj

Çekici mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Zayıf dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Modası hiç geçmeyen seksi kırmızı rujları daha cesur bir görünüm gerektiğinde kullanın. Dudaklarınızı yaz ayları boyunca nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve ışıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Bronzlaştırıcı allık

Yaz – kış kullanabileceğiniz bu mucizevi dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil elmacık kemiklerinin yan taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz zaman omuzlarınıza uygulamak iyi bir taktiktir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı