Pudra ve Allık Nasıl Kullanılır

Son Güncelleme: 07.09.2020 15:08

Pudra ve Allık Nasıl Kullanılır

Pudra nasıl kullanılır bilmeyenler için ve allık nasıl kullanılır bilmeyenler için pudra ve allık nasıl sürülür kolay anlatım şekli ile sizlere basitçe anlatmaya çalışacağız arkadaşlar.

Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

Uygulama

1 – Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin. Pudrayı hafif vuruşlarla, tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra, büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.

2 – Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.

Allık, yüze mutlu bir görünüm verir ve cilde canlılık kazandırır. Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin.

Uygulama

1 – Gülümseyin ve allığı yanağınızın en yüksek noktasına sürün.

2 – Yoğun görünmemesi, ayrı bir bölüm gibi durmaması için rengi azar azar ve fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uygulayın.

3 – Yüzün dışına doğru, dairesel ve hafif hareketlerle uygulamayı sürdürün.

4 – Görünümde bütünlük sağlamak için, fırçanızı burun ucu, çene ve alnınıza da hafifçe dokundurun.

5 – Renginiz çok koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bir pudra ile yoğunluğu azaltın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir