Gelin Makyajının Püf Noktaları

Son Güncelleme: 14.09.2020 03:56

Gelin Makyajının Püf Noktaları Gelin Makyajının Sırları

Gelin makyajının yapılışı tahmin edildiği kadar da zor değildir ama her zaman şunu söylemişimdir, aşırı şekilde gelin makyajı yapılan gelinler güzelliklerini bu makyajlar yüzünden yitirmektedirler kötü görüntü oluşmaktadır.

Gelin makyajının sırlarını soru cevap şeklinde sizlere anlatırsak eminim konu daha açıklayıcı ve karmaşık şekilde olmaktan çıkacaktır.

Gelin makyajında kirpikleri kısa olanlar için:
Gelin makyajında göz makyajı çok önemlidir. Bu nedenle de özellikle bütün ya da tek tek olan çeşitleri ile takma kirpikler kullanılmalıdır. Ayrıca taşlı ya da yıldızlı gibi daha çarpıcı olan çeşitler, makyajın abartı derecesine göre tercih edilebilir.

Gelin makyajı nasıl olmalıdır?
Gelin makyajı aslında gece makyajına ait tüm unsurları uyguladığınız bir makyaj çeşididir. Burada önemli olan gelinlik modelinden, organizasyonun yapılacağı mekana ve gelin adayımızın kişiliğine kadar bir çok veriyi dikkate alarak uygulamanın yapılmasıdır. Özellikle göz makyajı belirgin olmalı fakat, koyu renkler yerine parlak ve çarpıcı renkler kullanılmalıdır. Uygulama alanları özellikle birbirinden ayrılmalıdır. Yani göz altları www.nazlim.net aydınlatılmalı, allık belirgin olmalıdır. Kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilmelidir. Makyajın yüzde uzun süre kalması sağlanmalı, bunun için de makyaj sabitleyicisi kullanılmalıdır. Dekolte rengiyle yüz rengi arasında fark olmamasına dikkat edilmeli ayrıca sim ve takma kirpikler mutlaka kullanılmalıdır.

Mevsimlere göre gelin makyajı nasıl olmalıdır?
Düğün organizasyonunun yapılacağı mekan mevsimlere göre paralellik gösterir. Özellikle yazın açık, kışınsa kapalı mekanlar tercih edilir. Açık mekanlarda makyaj daha soft kapalı mekanlarda ise daha çarpıcı olmalıdır.

Lekeli ciltlere nasıl bir makyaj uygulaması yapılmalıdır?
Lekeli ciltler makyaj öncesi kamuflaj yapılmasını gerektirir. Özellikle yüzde yer alan pigment lekeleri, ameliyat izleri, dövme ya da www.nazlim.net göz altı morlukları, gelin adayının talebi doğrultusunda mutlaka kapatılmalıdır. Bu uygulama için baz makyaj olarak tanımlanan fondöten öncesi bölgesel ya da genel uygulama yapılmalıdır. Sonrasında yapılacak makyaj, bu uygulamadan sonra çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

Gelin Makyajının Püf Noktaları

Kıyafetiniz kadar makyajınız da önemlidir. Güzellikleri ortaya koyarak, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kullanılan renklerin birbiri içinde uyumlu olmasına dikkat etmekle beraber, ayrıca aşağıdaki hususlara da dikkat etmek gerekmektedir.

1-Fazla abartılı olmamaya dikkat edilmelidir.
2-Saç, ten, göz ve kıyafete uygun renkler seçilmelidir.
3-Loş ışıkların altında renkler kaybolduğundan, koyu renkler tercih edilmelidir.
4- Göz makyajında simli parlak farlar kullanılmalı, gözleri vurgulamak için eyeliner ve siyah rimel iki kat bol sürülmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir