Dudak Kalemi Nasıl Çekilir

Reklamlar

Dudak Kalemi Nasıl Çekilir Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır

Dudak kalemi nasıl sürülür bilmeyen hanımlar, işte sizlere dudak kalemi kullanmanın püf noktaları hakkında bilgiler verelim.

dudak-kalemi-nasil-cekilirDudak kalemi kullanımı hakkında ipuçları :

– Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın.

– Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır.

– Keskin ve koyu renkte kalem çekilmesi dudaklarızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının.

– Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.

– Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini tavsiye eder ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur.

Dudak Kalemi Kullanmanın Yararları

1. Kalıcılık Sağlar

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemi, rujun dudağınıza daha iyi tutunmasını sağlar ve böylece rujunuzu sık sık tazelemek zorunda kalmazsınız.

2. Dağılmayı Önler

Bildiğiniz gibi özellikle koyu renkli rujlarda dağılma sorunu vardır. Dudak kalemi rujunuzun dağılıp, kenarlardan yayılmasını önler, daha düzgün görünmesini sağlar.

3. Dudağın Şeklini Vurgular

Dudak kalemi aynı zamanda dudağınızın şeklini vurgular. Eğer dudaklarınız dolgunsa bunu dudak kalemi ile ön www.nazlim.net plana çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde dudaklarınız küçük ise dudak kaleminin yaratacağı etkiyi hemen fark edeceksiniz.

4. Solgun Görünümü Önler

Rujunuzu sürmeden önce aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurursanız, rujunuz çıkmaya başlasa bile zemini aynı renkte olacağı için sizi çıplak görünümden korur. Böylece rujunuzu tazeleyene kadar dudaklarınız hala renkli kalır.

5. Dolgun Gösterir

Dudak kalemi sadece dudaklarınızın şeklini ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.