Yeni Şafak Gazetesine BDP Cevap Verdi

Yeni Şafak Gazetesine BDP Cevap Verdi – Yeni Şafak gazetesi bugünkü manşetinde katil sizsiniz diye BDP’yi göstermişti.

Gerçektende bakıldığında PKK terör örgütünü kınamayan BDP ne yapmaya çalışıyor anlamak mümkün değil.

BDP, Yenişafak gazetesinde “katil sizsiniz” başlıklı haberde parti yöneticilerinin fotoğraflarıyla birlikte hedef gösterildiğini belirterekgazeteyönetimine “dikkatli olun” çağrısında bulundu.

BDP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Yeni Şafak Gazetesi’nin bugünkü sayısında manşetten verilen ‘Katil sizsiniz’ başlıklı haberde Partimiz, Partimizin Eş Genel Başkanları, milletvekilleri ve DTK Eş Başkanları resimleri de yayınlanarak çok açık bir biçimde hedef gösterilmiştir” iddiasında bulunuldu.

BDP ilgili gazete hakkında hukuki işlem başlatırken kamuoyunu da haber ve yayınlar konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Açıklamada, şöyle denildi:

“Dün Çukurca’da yaşanan acı olayı fırsat bilerek doğrudan partimizi sorumlu tutmaya kalkışan bu haber, Başbakan Erdoğan’ın bir süre önce ‘partimiziterörörgütü’ olarak ilan eden hedef gösterici yaklaşımlarının yeni bir aşaması olarak ortaya çıkmıştır. Maalesef ki, bu çevrelerin ele geçirdiği iktidar gücünü ve nimetlerini kaybetme ihtimalini düşünmeleri bile çılgınlaşmalarına yetmektedir. AKP’nin her türlü seçim hilesine rağmen, bağımsız olarak seçime girerek 36 milletvekili ile TBMM’de grup kuran bir partiyi ‘katil’ ilan etme densizliği ve rezilliğini asla içimize sindirmeyeceğiz. Bu savaşı dayatan ve besleyen gerçek katiller teşhir olana ve halka hesap verene kadar da mücadelemizden tek bir geri adım atmayacağımızın bilinmesini istiyoruz. Partimizin (açık-kapalı) her türlü girişimini ve barış arayışını elinin tersiyle bir kenara itenAKPiktidarı bu çatışmalara nelerin yol açtığını bizden daha iyi bilmektedir.

PATRONLARINA SORSUNLAR

Yeni Şafak vb. leri çok merak ediyorlarsa, her fırsatta bize saldıran ‘gerçek patronlarına’ sorarak detayları da öğrenebilirler. Kürdüyle-Türküyle sadece yoksul Anadolu çocuklarının öldüğü bu savaşı başlatan da, kışkırtan da BDP değildir. Ama barışı getirecek olan da BDP’den başka parti değildir. Özellikle bu manşet haberle birlikte bugün bu saat itibariyle partimize, parti yöneticilerimize, milletvekillerimize yönelik gelişebilecek her türlü saldırının sorumlusu AKP’nin yayın organı Yeni Şafak Gazetesi ve AKP Hükümeti’nin kendisi olacaktır. İlgili gazete hakkında hukuki işlem başlatılmış olup, bu tür hedef gösterici, provakatif haber ve yayınlar karşısında kamuoyunu ve halkımızı dikkatli ve duyarlı olmaya çağırıyoruz.”

Samanyolu Haber

Leave a Reply

Your email address will not be published.