Van Depremi ve Çok Sayıda Ölü Yaralı

Bugün saat tahmini olarak 13,40 gibi vanda çok büyük bir deprem meydana geldi ve çok sayıda ölü yaralı olduğu belirtiliyor.

VAN ve çevresi bugün saat 13.40’da şiddetli depremle sallandı. Kentte telefonlar sustu, elektrikler kesildi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi depremi 6.6 olarak duyururken Reuters depremin 7.6 şiddetinde olduğunu son dakika olarak geçti. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi ise depremin 7.3 şiddetinde olduğunu duyurmuştu.

Van’da binaların yıkıldığı haberi gelirken 7 katlı bir binanın ve Emniyet Müdürlüğü binasının da hasar gördüğü öğrenildi. Öte yandan çevik kuvvet şubesinde görevli çok sayıda polisin yaralandığı belirtiliyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle hastalar bahçeye taşındı. Depremdeki enkazdan yaralı kurtarılan yaklaşık 50 kişiye ilk müdahaleleri hastane bahçesinde yapılıyor. Yaralılar arasında emniyet ve jandarma görevlileri de bulunuyor.

Enkazdan çıkarılan ve henüz sayıları tespit edilemeyen diğer yaralılar ise askeri ve sivil ambulanslarla çevre illere sevk ediliyor.

İl merkezinde jandarma ile çevik kuvvet ekipleri, yıkılan binalara vatandaşların girmesini engellemek için güvenlik önlemi aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir