PKK telsizlerinden yükselen yardım çığlıkları

PKK telsizlerinden yükselen yardım çığlıkları yükseldiği haberi bugün neredeyse tüm haber sitelerinde verildi.

Hemen insanın aklına kara harekatı daha önceden yapılamazmıydı diye bir soru geliyor. Neden bu kadar şehit verilmesi beklendi sorusu geliyor. Birileri bu şehitlerin hesabını verecekmi verirmi çok merak ediyorum arkadaşlar.

Tamamı komando, JÖH ve Özel Kuvvetlere bağlı 22 taburla yapılan operasyonlarda kıstırılan PKK’lılar telsizlerden örgüt yöneticilerine yardım çığlıkları gönderiyor.

Star gazetesinde operasyonla kapana kıstırılan teröristlerin telsiz konuşmaları yer aldı. ‘İmdat’ çığlıkları atan teröristler, kaçarken de yaralı arkadaşlarını öldürmeleri yolunda üstlerinden talimat aldı.

‘KAFASINA SIKIN KAÇIN’
İşte o konuşmalardan biri:

– Kırsaldan gerillayı toplayın…

– Havanı’nın aşağısındayız. Bize destek lazım… Destek…

-Yoksa gerilla için çok acı olur.

– Ben ne yapayım? Bir gerilla ağır

– Sıkın… Kaçın… Kafasına sıkın

– 20’nin üzerinde yaralı var. Yaralı

– Roket atın… Roket…

‘BUL, GİR, İMHA ET, TERK ET’
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ağırlığı yurtiçinde olmak üzere terör örgütü PKK’ya yönelik başlattığı kara operasyonunun Kuzey Irak ayağından dün önemli bir bilgi geldi. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne bağlı Peşmerge güçlerinden ciddi şekilde istihbarat almaya başlayan ‘Bordo Bereliler’ Haftanin kampına girdi.

‘Bul, gir, imha et, terk et’ taktiğini uygulayan seçkin birliklere ‘Yarasa’ adı verilen her türlü hava koşulunda hareket yeteneğine sahip özel donanımlı Sikorsky’ler de eşlik ediyor.

KOMUTANLAR HALA BÖLGEDE
TSK’nın uzun yıllardır sürdürdüğü en kapsamlı operasyonunu, halen bölgede olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve kuvvet komutanları yönetiyor. Operasyona Özel Kuvvetler’e bağlı bordo berelilerin yanı sıra 2. Ordu Komutanlığı bölgesindeki 7. Kolordu Komutanlığı ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı unsurları katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir