Bedelli Askerlik Ödemesi Nereye Yapılacak

Reklamlar

Bedelli askerlik ödemesini nereye yapacağım diye bir çok kişi kendi kendine soruyordur ve bende sizlere yardımcı olması açısından bilgiler vermeye çalışacağım. Bildiğiniz üzere seçimlerden önce çok yoğun bedelli için talep olmuş Hükümet seçim sonrasını işaret etmişti ve olan oldu. Sonunda bedelli askerlik kimini memnun ederek kimilerini de memnun etmeden çıkmış oldu. Herkesi memnun etmek zor tabiki yapacak bir şey yok. 15000 TL gibi bence çok uygun bir rakama çıkan ve 1 milyon 340 bin kişinin yararlanacağı bedelli askerlik ücreti nereye hangi bankalara yatırılacak. Postanelere yatırılıyor mu ne zaman yatırılacak gibi sorular aklımıza geliyor. Hepsini tek tek cevaplayacağım sakin olun arkadaşlar.

bedelli askerlik ödemesi nereye yapılacakBedelli Askerlik Ödemesi Nereye Yapılacak

Bedelli askerlikle ilgili ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor. Tahsilat işlemleri 3 Kasım’da sona erecek.

Uygulamadan yararlanacaklar bedelli askerlik ücreti olan 15 bin TL’yi Ziraat Bankası ve Halkbank’a yatıracak. Yurtdışında yaşayıp uygulamadan yararlanacakların temel askerlik eğitimi ise internet üzerinden gerçekleştirilecek. Bu uzaktan eğitimde ‘devlet şuuru, vatan sevgisi, tarih, vatandaşlık eğitimi ve TSK’yı tanıma’ içerikleri yer alacak. Uzaktan verilecek bu eğitimde sınav koşulu ise yer almayacak.

PTT ASKERLİK BAŞVURU ÖDEMELERİNİ ALMAYA BAŞLADI

ŞİRKETTEN yapılan açıklamaya göre, PTT AŞ ile Muhasebat Genel Müdürlüğü arasında bedelli askerlik protokolü imzalandı.
Bu kapsamda PTT, bedelli askerlik ödemeleri tahsilat işlemlerine başladı. 15 bin lira olarak belirlenen bedelli askerlik tutarı tek seferde tahsil ediliyor.

Bedelli askerlikle ilgili ödemeler, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT iş yerlerinden “e-Tahsilat” uygulaması aracılığıyla online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.