Yeni Yaşa Göre Kaş Şekilleri

Son Güncelleme: 03.09.2020 04:46

Güzel Yeni Yaşa Göre Kaş Şekilleri

yasa-gore-kas-sekilleriYüzünüzün şekli yaşınıza göre değişiklik gösterir ve bizde bu amaçla yüz şekline göre kaş şekilleri de bu yazı ile anlatmayı uygun bulduk.

Kare
En ideal kaş şekli: Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zaten güçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.

Oval
En ideal kaş şekli: Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engeller.

Kalp
En ideal kaş şekli: Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.

Yuvarlak
En ideal kaş şekli: Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağrlık vermelisiniz.

Kaş Önerileri

1-Kaş uçları aşağı doğru uzatılırsa yüz ve bakışlar saf /hüzünlü/sorgulayıcı veya yorgun gösteren negatif bir eksen oluşur..

2-Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını çekici ve alımlı gösterir.

3-Bakışlara sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katmak için yuvarlak / ark biçiminde bir şekil denenebilir.

4-Gözleri daha büyük göstermek ve göz çukurunu gölgelemek için kaşların kıvrımları daha bariz şekilde belirginleştirilir ve burnun iki yanından kaşlar alınarak kaş araları açılabilir.

5-Yüze, bakışlara ciddi ve sert bir anlam kazandırmak isteniyorsa üçgen kaş biçimi denenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir