İlişkiniz Ne Kadar Sürecek?

Son Güncelleme: 20.09.2020 05:09

İlişkiniz ne kadar sürecek sayfamızda, sevdiğiniz kişi olan birlikteliğiniz kısa mı yoksa uzun mu sürecek öğrenecek sorularınıza verdiği cevaplarla karşınızdakine mini bir test yapmış olacaksınız.

Hiç kimse ilişkinin ne kadar süreceğini sonunun nereye varacağını bilemez ama karşınızdakinden alacağınız küçük tüyolar ile tahminler yürütebilirsiniz.

İşler ne kadar iyi giderse gitsin günün birinde herkes sonumuz nereye varacak diye kendi kendine sorar. Özellikle kadınlar ilişkinin daha başlarında bu sorunun cevabını almak için mücadele ederler.

İster yeni bir ilişki içerisinde olun ister uzunca bir süredir biriyle çıkıyor olun, işlerin nereye gittiğini merak ediyor olabilirsiniz. Elbette, ne kadar çok uyarı işareti alırsanız, o kadar iyidir, çünkü kimse zamanını boşa harcamak istemez. O zaman hemen başlayalım ne dersiniz?

1. Onunla tartışmaya girdiğiniz zaman hem senin hem de onun davranışları nasıl olur?

– Her zaman o kazanır ve ben yanılıyorum diyerek hatamı kabullenirim.

– Aramızdaki harareti azaltmak için espriler yaparız.

– Baktık işler kötüye gidiyor birimiz ara vermeye çalışırız.

– Hem o hemde ben bu tartışma çabucak bitsin diye uğraşır dururuz.

Bu şıklardan 3 tanesine evet dediyseniz endişe edecek bir durum yok gibi görünüyor. Bunlar sıradan ve herkesin başına gelecek şeylerden birisidir. Tartışmalar olabilir uzatmamak tatlıya bağlamaktır önemli olan.

2. Seviyorsun tamam ama ailesiyle tanışacak mısın?

– Elbette tanışacağım.

– Ben sevdiğim kişiyle arama başkalarını karıştırmam ne tanışacağım.

– Onlar beni ilgilendirmez.

– Elbette bir gün tanışacağız.

Eğer bu açıklamalardan hiç değilse ikisi onun düşünceleriyle örtüşüyorsa, ilişkiyi önemsediği ve devam ettirmek için elinden geleni yapmaya hazır olduğu anlaşılıyor. Ama aileleri işe karıştırmaktan kaçınan birinin niyetinin ciddi olduğunu söyleyemeyiz.

3. Buluşma gün ve saatini sık sık değiştiriyor musunuz?

Flört eden çiftlerin buluşma gününü ve saatini sık sık değiştirmeleri iyi bir işaret sayılmaz. Randevuyu iptal eden ya da erteleyen tarafın duygularından kuşku duymak yanlış olmaz.

Eğer bu kişi sizinle görüşmek için bahane yaratmak yerine, görüşmeyi erteleme yolunu seçiyorsa, size yeterince ilgi duymadığı anlaşılır.

4. Birbirinize yardımcı oluyor musunuz?

Eğer bu uzun soluklu, hatta evliliğe giden bir ilişki olacaksa, çiftlerin birbirlerine yardım etmekten kaçınmamaları gerekir.

Eğer yardımlaşmaktan kaçınılıyorsa, ilişkinin can çekiştiği kabul edilmeli.

Para konusundaki düşünceleriniz birbirine uyuyor mu?

Aşk ilişkilerine para meselelerini karıştırmak doğru olmaz. Ancak para ile ilgili meselelerde, karşınızdaki kişiyle aynı düşünceleri paylaşmanız çok önemlidir.

Siz elinize geçeni harcamaya meraklı iseniz, buna karşılık flört ettiğiniz kişi tutumlu olmayı yeğliyorsa, eninde sonunda para bir huzursuzluk kaynağı olacaktır. Düşünce, görüş ve anlayış birliği olmayınca, ilişkinin ömrü kısalır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir