Aşk her şekilde zayıflatıyor

Aşk her şekilde zayıflatıyor Aşk Zayıflatırmı

Oo kilolu hanımlar hadi sizlere gün doğdu diyelim çünkü aşk zayıflatıyormuş. Hemen aşık olma zamanı o zaman diyelim ve konudaki bilgileri verelim sizlere.

ask-her-sekilde-zayiflatiyorİtalya’da yapılan bir araştırmaya göre özellikle aşk acısı çekenler diyet yapmaya gerek kalmadan kilo verebiliyor ancak mutlu bir beraberliği olanlar da kendilerine daha fazla özen gösterdikleri için formda kalmaya dikkat ediyor

İtalyan’da yapılan bir araştırmaya göre, aşık olan her 10 kişiden 8’inin kilo verdiği öne sürüldü. Aşk acısı çeken insanlar yemekten kesiliyor. Aşkta mutluluğu yakalayanlar ise vücutlarını formda tutmak için kendilerine bakıyor, yemeğine dikkat ediyor. Beslenme uzmanları ve psikologlar, aşk devam ettiği sürece insanların kendilerine daha özen gösterdiklerini ve fazla kilo almamak için çaba sarf ettiklerini belirttiler. Ayrıca, aşk acısı çekenlerin de üzüntüden az yemek yediklerini, böylece diyet yapmış gibi olduklarını söylediler.

Aşk bedene yansıyor

Aşık olanların yüzde 71’i güzel görünmek için beslenmesine çok dikkat ediyor ve kilo almamaya çalışıyor. Yüzde 65’i fitness yaparak dinç kalmayı tercih ediyor. Yüzde 54’ü ise cildi canlı tutmak için çaba sarfediyor. 74 uzmanın yaptığı araştırmada özellikle aşık kadınlar, 24 ila 32 yaşları arasında kilolarına çok dikkat ediyorlar. Bunlardan yüzde 32’si doktor veya diyetisyen gözetiminde besleniyor. Aşk acısı çekenlerin yüzde 56’sı ise yemeden içmekten elini ayağını çekince otomatik olarak kilo veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir