Güzel olmanın ilk kuralı güzel kokmak ile başlar

Güzel olmanın ilk kuralı güzel kokmak ile başlar

Siz gelmeden karşınızdakine kokunuz gelir ve kokunuz sayesinde siz daha yakınlaşmadan karşınızdakinde ilk izlenimleri bırakırsınız.

Güzelliği tamamlayan en önemli etkenlerden birisidir güzel kokmak. Bence bu yüzden sizin güzel koktuğuna inandığınız kokuları kullanmanızı öneririm.

guzel-olmanin-ilk-kuraliOfiste: Koku, kadınların gizli silahı olarak kabul edilir. ABD’de Duke Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, koku sürmek özgüvenin artmasına da yol açar. Bu nedenle işyerinde hangi esansı kullandığınız çok önemlidir. Huzur veren ve moral yükselten çiçeksi kokular, işteki performansın yükselmesine neden olur.

Sporda: Spor yaparken temiz kokan ve canlandırıcı etkisi olan kokular tercih etmek gerekir. Lime olarak da bilinen yeşil limon kokulu vücut kremleri, spor yaparken kullanmak için idealdir. Çünkü bu koku, tene serinlik hissi kazandırır ve temizliği çağrıştırır.

Gündüzleri: Gündüz şekerli kokular yerine, meyvemsi ya da çiçeksi kokular tercih edilmelidir.

Geceleri: Geceleri vanilya, karamel, çikolata gibi şekerli kokular rahatlıkla kullanılabilir. Bu iddialı aromalar, gündüz için biraz ağır kaçabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı