Telefon dolandırıcısı kıskıvrak yakalandı

Reklamlar

ÇORUM – Çorum’un İskilip ilçesinde vatandaşları arayarak kendini polis olarak tanıtan ve para alan telefon dolandırıcısı, polislerin 10 gün boyunca ilçede bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesiyle, ağına düşürdüğü başka bir vatandaşı dolandırmaya kalkarken kıskıvrak yakaladı.

İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlçemizde 8 Mayıs 2014 günü meydana gelen telefon dolandırıcılığı ile ilgili olarak ilçemiz kamera güvenlik kayıtlarının 10 gün boyunca incelendiği bunun sonunda yapılan operasyonda İ.P. isimli şahıs yine telefonla vatandaşı dolandırmaya çalışırken şüpheli İ.P. polislerin yapmış olduğu başarılı çalışmayla kıskıvrak yakalandı. Mahkemeye çıkartılan şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi. Emekli olan şüphelinin çevre illerde de bu gibi bir çok suça karıştığı ve çeşitli suçlardan 33 adet suç kaydının olduğu tespit edildi.
Polis – Halk işbirliği ile çok sayıda vatandaşımızın yüklü miktarda altın ve paraları çöp kutularına bırakma ve bankalara para yatırmaları son anda vatandaşımızın ve emniyet görevlilerinin çalışmaları ile önlendi. Emniyet müdürlüğünün bastırmış olduğu uyarıcı broşür ve belediyeden yapılan duyurular da halkımız uyarıldı.”

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.