Somali’deki saldırıda ölen Sadettin Doğan cenazesi GATA’ya götürüldü

Reklamlar

İSTANBUL – Somali’de Türk Hava Yolları (THY) personelini taşıyan araca düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden eski SAT komandosu Sadettin Doğan’ın cenazesi İstanbul’a getirildi. Cenazeyi Doğan’ın yakınları ve silah arkadaşları aldı.

THY’ye güvenlik hizmeti veren bir firmanın güvenlik şefi Saadettin Doğan, Somali’nin başkenti Mogadişu’daki silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Saadettin Doğan’ın cenazesini taşıyan uçak saat 18.00’da Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Doğan’ın naşı cenaze aracıyla alınarak Haydarpaşa’da bulunan GATA’ya götürüldü. Doğan cenazesi yarın Selimiye Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Çengelköy mezarlığında toprağa verilecek.

‘KURŞUN KALBİNE İSABET ETMİŞ’

Güvenlik şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Çetin yaşanan silahlı saldırıyı anlattı. Kendisinin de emekli SAT komandosu ve Doğan ile mesai arkadaşı olduğunu kaydeden Çelik şöyle konuştu: “Yaklaşık olarak 2 yıldır Somali’de havalimanında THY’nin uçuş güvenliğini sağlayan ekibin başında çalışıyordu. Hem Somali otoritesi hem de halk tarafından sevilen biriydi. Beklemediğimiz ve hepimizi acıya boğan bu vaka serbest günde yine oradaki Türk şirketlerini ziyaret ettikleri sırada oluyor. Ziyaretten çıkıştan 20 dakika sonra bir araç önlerine geçip yolu kapatıyor. Diğer taraftan da iki kişi ateş açmaya başlamış. Arkadan aracıyla gelen bir Türk olayı görünce süratle hastaneye götürüyor. Ancak kurşun kalbine girmiş. Orada hayata gözlerini kapamış.”

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.