GAÜN’de Kamu Yönetimi Bölümü ile Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı açılıyor

Reklamlar

GAZİANTEP – Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı olarak Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı açılıyor.

GAÜN İslahiye İİBF Dekanı Prof. Dr. Hakan Altıntaş, eylül döneminden itibaren öğrenci alımına başlayacaklarını söyledi. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı’nı bitiren öğrencilerin, aynı alanda uzmanlaşarak yüksek lisanslarını tamamlamalarının hedeflendiğini söyleyen Prof. Altıntaş, öğrencilerin, değişen dünya şartlarına ayak uydurmaları ve Türkiye’deki siyasal ve yönetsel gelişmeleri yakından takip edebilmelerini sağlayacaklarını ifade etti. Altıntaş, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı’nı bitiren öğrencilerin akademik kariyerlerine doktora programlarıyla devam edeceğini belirtti.

Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans Programı’nın kendine özgü derslerinin yanında İşletme, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerin ana dersleriyle de genişletildiğini belirten Altıntaş, “Bu yolla program, öğrencilere kazandırmayı amaçladığı mesleki, akademik ve idari donanımın yanı sıra yüksek lisans eğitimleri boyunca öğrencilerin genel birikimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.” açıklamalarına yer verdi.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.