Bazı siteler chat sohbet aramasını mahvettiler

Dünyada bu şekilde mi bilmiyorum ama Türkiye’de şu anda her şey paraya dönmüş durumda ve herkes ilerlemek için paralı bağlantılara yönlenmiş.

Chat sohbet aramalarına Google üzerinde baktığımızda para ile bağlantı alımı yapmış olan sitelerin çokluğu ve ön sıralarda olması dikkatinizi çekmiştir.

Google üzerinde eskisi kadar spam aramalara ve spam içerikli sayfalara rastlamıyorum ama bazı siteler görüyorum ki Webmasterlik işini berbat hale getirdiler. Özellikle Türkiye’nin Webmaster Forumlarından birisini eline geçirmiş olan birisi işi çığırından çıkardı.

Kendisi ile link değişimi yapmayanları forumdan banlamakla kalmıyor ayrıca kendine önüne geçmekte yada tehdit olarak gördüğü site sahiplerini de forumdan banlıyor. Yani diyor ki bana ya link satacaksınız yada çapraz olarak bana bağlantı vereceksiniz. Bu adam belkide webmasterların yüz karası diyebilirim.

Her ne kadar forumdaki kişilerden link satın alsa da sonrada karşısındakine sakın ha kimseye söyleme diye tembihlesede benim iki sokak yan tarafımdaki komşumdan 3 aylık 75TL’ye paralı bağlantı satın aldığını öğrendim. Neredeyse Türkiye’de her sitede paralı linki mevcut ve halada almaya devam ediyor.

Google’ın bu işe ne zaman dur diyeceğini ise merakla beklemekteyim.

Bu yazımız forumumuzun eski arşivinden alınmıştır yani yine Nazlim.Net sitesine aittir ve KARACABEY tarafından yazılmıştır.

1 thought on “Bazı siteler chat sohbet aramasını mahvettiler

1. helal karacabey abi bu trsohbeti taa ….. daha bişi demiyorummmmmmmmmmmmmmmmm benm arkadasımada aynısını yaptı ve suan mynette yer almayı dusunuyormus beyfendiler :(:(

abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir