Aşk Tavsiyeleri

Aşk Tavsiyeleri

Erkeklere yada kadınlara aşk tavsiyeleri vereceğiz bu yazımızda arkadaşlar. Şunuda belirteyim bu yazdıklarımız daha çok kadınlar ile ilgilidir.

İşte sizlere aşk tavsiyeleri ;

1- Sabırlı olacaksın

Kesinlikle! Bizler karşı cinsten çok şey bekleriz ama sabırlı olmayı beceremezsek de havamızı alırız. Daha ilişkinin başında “seni seviyorum” kelimelerini duymayı, daha fazla ilgi görmeyi, daha fazla vakit geçirmeyi isteriz. İsteriz de isteriz. Oysa ki insanlar genellikle duygularını açıklama konularını biraz ağırdan alırlar. Ayrıca arkadaşlarıyla da, ailesiyle de sizden daha fazla vakit geçirebilirler. Onu sıkma ve sabret, sabrın sonu selamet!

2- Onu kendi gibi seveceksin

Dünya üzerindeki her insan, koluna takıp gezmekten gurur duyacağı biriyle beraber olmak ister. Ama kimse mükemmel değil işte, herkesin bir kusuru var. Kabul et, senin de! Öyleyse sevgilini, fiziksel özellikleri ya da seninle uyuşmayan, sana ters gelen kişisel özellikleri nedeniyle yargılamamalısın. Başkalarıyla karşılaştırıp “benim sevgilim çirkin”, “espri yapmaktan aciz” diye düşünmemelisin. Eğer aşıksan, iyi vakit geçiriyorsan insanların ne dediğine aldırma, ufak tefek sorunları kafana takma.

3- Ona güvenmeyi öğreneceksin

Şüphe insanın içini kemirir derler. Çok doğru. Eğer sürekli sevgilinin seni aldatıp aldatmadığını düşünür, her an telefonla arayıp ne yaptığını sorar, her konuştuğu karşı cinsi kıskanarak sorun çıkarırsan, dolu dizgin bir aşkı bir hiç yüzünden noktalayabilirsin. Eğer bunları onun güvenilmez biri olduğunu düşündüğün için yaptığını savunuyorsan, belki de çıkmaya değmeyecek biridir ne dersin?

4- Kendin olacaksın

Ona kendini beğendirmek için rol yapman gerekmiyor. Örneğin, onunla çok iyi bir çift olabileceğinizi ispatlamak için, onun sevdiği her şeyi sevmek durumunda değilsin. Kim her dediğini “ben de”, “bence de” diye onaylayan biriyle beraber olmak ister ki!

5- Önyargılı olmayacaksın

Kendine partner olarak mükemmel birini yakıştırıyor olman çok normal ama onun şusu, bunun busu derken belki de yaşanması muhtemel olan pek çok aşkı kaçırıyorsun. Seçici olmayı bırakıp senden hoşlananlara şans tanımalısın.

6- Hareketlerini yorumlamaktan vazgeçeceksin

Bazen ilgili, bazen ilgisiz, bazen sevecen, bazen hoyrat, bazen anlayışlı, bazen kaprisli… İnsanların bir bilmece gibi oldukları doğru ama sakın çözmeye uğraşma. İnsanlar yaptıkları hareketleri neden yaptıklarını çoğu zaman bilmezler. O halde sen neden onları çözümlemek için zaman kaybedesin ki? Hem emin ol, hep aynı şekilde davranan bir insanla hayat çok sıkıcı olur.

Sabırlı ve gerektiğinde her ne kadar acısı gebermekle eş değer de olsada sessiz kalacaksın. Suskunluğunu en sona bozacaksın. Dürüst olacaksın, onun kızdığı bir şeyi yapmışsan bile gidip vakit kaybetmeden uygun bir dille anlatacaksın. Sürekli görüşmek istemiyeceksin, arada seni özlemesi için ona zaman vereceksin ve seni baştan ayağa çözmesine izin vermiyeceksin, kapalı bir hediye paketi gibi olacaksın ( o hediye paketinin içinde ne var hep merak etsin). Sürekli taktikler değişeceksin, her olaya aynı tepkiyi vermiyeceksin, onu hal ve hareketlerinle şaşırtacaksın.

Huzurlu olacak ve onun içinde huzur kaynağı olacaksın ki huzuru bir tek sende bulsun ve gözü senden başkasını görmesin, senin yanından hariç hiç bir yerde zaman harcamak istemesin. Onun hobilerini sevmesende saygı gösterecek ona eşlik edeceksin.

Aslında aşk, olduğun gibi kalırsan aşk olur, çünkü eğer ki kişi karşı tarafı aşık etmek için aşk oyunları oynarsa bir gün gelir o oyun oynamaktan sıkılır, kendisi olur ve işte o zaman ipler kopabilir.

1 thought on “Aşk Tavsiyeleri

  1. şey ben birini seviyorum ama o beni seviyomu bilmiyorum ve benden başka biri daha onu seviyo aslında 2 kişi daha lütlen bir şey diy in

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir