Chat Roulette Kurucusu Kimdir

loading...

Chat Roulette Kurucusu Kimdir – Dünyada görüntülü yani kameralı chat sistemini kullanan bir çok kişi var ama en çok kullanılanı Chat Roulette. Peki kurucusu kim biliyormusunuz işte ayrıntılar;

Andrey Ternovskiy O daha 17 yaşındaydı chatroulette’i kuralı moskovalı Andrey Ternovskiy liseye gidiyordu ve aklına dünyada ülkeler ayrı olsa bile insanların yeni kişilerler tanışma ve dost olmasının mümkün olduğu geldi.Bu ortamı kurabilmek için chatroulette fikri aklına geldi ve kurdu chatroulette’i bizler için ve artık onun sayesinde ülkeler arasındaki mesafeyi çok ama çok kısalttı.

Geçen yıl (2009) 500 kişi ile başladığı test yayınına bu gün günlük 1.5 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. Şubat 2010’da Good Morning America, New York Times ve New York Magazine’de tanıtımı yapılan Chatroulette’nin popüleritesi bir anda fırladı. Tabii bunun olması beklenen birşeydi çünkü ziyaretçi sayısı zaten sürekli artmaktaydı ve daha önce internette görülmemiş bir hizmetti bu.

chatroulette in bu kadar popüler olmasının ana sebebi üyelik şartının olmayışıdır. chatroulette girdiğinizde doğrudan kullanmaya başlıyorsunuz ki bu işin en ilgi çekici yönüdür.Hiçbir kişisel bilgiyi girmenize gerek yok bildiğimiz gibi omegle de bu sistem ile popüler olmuştu.Sistem sizi o anda boş olan bir yabancı kişi ile bağlantı kurduruyor ve konuşuyorsunuz. Chatroulette’de karşınıza her milletten insan çıkacaktır. Yeni insanlar, kültürler tanımanın eylenceli bir yolu. Dilinizi geliştirmek de işin cabası.

Tags:

Bu yazimiza yorumunuzu ekleyebilirsiniz Buyrun