İbrahim Tatlısesi Kim Vurdu

İbrahim Tatlısesi Kim Vurdu – İbrahim Tatlısesi kimin yada kimlerin vurduğu hakkında şu anda araştırmalar devam etmekte ama çeşitli kaynaklardan değişik değişik şüpheler ortaya atılıyor.

Asistanı Çakıcı’nın saldırıda sol köprücük kemiğine isabet eden kurşunla yaralanarak, aynı hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı bildirildi. Saldırıda kurşunun sanatçının kafatasını delmediği ancak merminin yarattığı basınç nedeniyle Tatlıses’in kafatasının çatladığı belirtildi.

PKK ŞÜPHESİ

112 ambulansıyla sevk işlemi esnasında Tatlıses’in korumaları basın mensuplarına saldırdı. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri ise kanalizasyonları bile arayarak çok sayıda boş kovan buldu. Uzun namlulu silahın ise Kalaşnikof olduğu tahmin ediliyor. Saldırıda uzun namlulu silah kullanılması, olayın arkasında bölücü terör örgütü PKK’nın bulunduğu şüphelerini doğurdu. Bu arada polisin yaptığı araştırmalar, MOBESE, plazanın ve bölgedeki işyerlerinin kameralarının kayıtlarının incelenmesi sonucu saldırganların eşkallerini ve araçlarının plakasını belirleyerek yakalamak için opearasyonlara başladığı bildirildi.

İKİNCİ AMELİYATA ALINDI

İbrahim Tatlıses’in durumuyla ilgili, Beyaz Tv’nin İstanbul Temsilcisi Sedat Yazıcı saat 03.00 sıralarında bir açıklama yaptı. Yazıcı “Ben yeni içeriden çıktım ve doktorlar ameliyatın devam ettiğini söylediler. İlk ameliyat sona ermiş ve bu ikinci ameliyatmış. Bu ameliyatın 3 saat kadar süreceği ve sabaha karşı bir açıklama yapılacağı söylendi” dedi.

“FELÇ OLMA İHTİMALİ VAR”

Kral TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay Tatlıses’in yakınlarından aldığı bilgileri açıkladı. Akbay “Şuanda üçüncü ameliyata alındı. Ne yazık ki İbrahim sol tarafının felç olma ihtimali var. Saldırıyı gerçekleştirenlerin Iraklı olduğunu ve yakalandığını duyduk” dedi.

“BİLİNCİ AÇIKKEN BİR TARAFININ TUTMADIĞINI SÖYLEDİLER”

Sanatçı Mahmut Tuncer ise “İlk geldiğimizde doktorlar durumun ciddi olduğunu söylemişti. 1.5 saat sonra ise hayati tehlikeyi atlattığını açıkladılar. Ondan sonra ameliyata aldılar. Bundan sonda hayati tehlikesinin olmadığını söylendi. Bilinci açıkken bir tarafının tutmadığını söylediler. Ancak ondan sonra ne olduğunu bilmiyoruz. İçeride kimisi kurşunun sıyırıp geçtiğini söylüyor. Ancak öyle olsa ameliyata gerek olmazdı. İnşallah, Allah Türkiye’ye ve sevdiklerine bağışlar. ‘Ameliyat saatler sürebilir’ açıklaması yaptılar” dedi.

“GÜL ATILMASINI İSTERDİK”

Tatlıses’in duruma hakkında bilgi almak için hastaneye gelen Burhan Çaçan yaptığı açıklamada “30 senelik dostum. İyi günlerimizi kötü günlerimizi her şeyimizi bir arada yaşadık. Hayranları da sevenleri de hep buradalar. Ailesi kadar canları kadar hepimiz üzgünüz. İbrahim Tatlıses’e kurşunların değil günlerlin atılmasını isterdik. İnşallah tekrar aramıza katılacak” diye konuştu.

SALDIRANLARIN KİMLİK VE EŞGAL BİLGİLERİ HENÜZ TESPİT EDİLEMEDİ
Ancak Akbay’ın açıklamasında kısa bir süre sonra İbrahim Tatlıses’i, Nurol Plaza önünde uzun namlulu silahlarla ateş ederek yaralayan saldırganlarına kimlik ve eşgal bilgileri henüz tespit edilemediği, polisin saldırının gerçekleştirildiği plakası belirlenemeyen siyah renk Fiat Linea marka bir otomobili arıdığı bildirildi.

RİSK AZALDI AMA HAYATİ TEHLİKE SÜRÜYOR

Ameliyat sonrası ünlü şarkıçı yoğun bakıma alındı. Ameliyatın ardından açıklama yapan doktorlar Tatlıses’in hayati tehlike riskinin azalsa da devam ettiğini ve 24 saat süreyle uyutulacağını söylediler.

TATLISES’İN SALDIRIYA UĞRADIĞI YERDE İKİNCİ İNCELEME

İbrahim Tatlıses’in silahlı saldırıya uğradığı Maslak’daki Nurol Plaza önünde, olay yeri inceleme polisleri tekrar çalışma başlattı. Saat 09:00 sıralarında olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı olay yeri inceleme ekipleri, plaza çevresine tekrar emniyet şeridi çekti. Plaza dışında bulunan mağazaların reklam panoları ile duvarlarına isabet eden kurşunlara odaklanan polisler , bir banka şubesinin duvarında bulunan kurşun deliği ve çevresinde çalışma başlattı. Kovana ulaşmak için banka duvarını kesici alet ve çekiçlerle kıran polisler aldıkları numuneleri incelemek üzere emniyet müdürlüğüne götürdü. Polis ekiplerinin plaza ve çevresindeki inceleme çalışmaları sürüyor.

BAŞBAKAN HASTANEYİ ARADI

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hastaneyi arayarak Tatlıses’in sağlık durumuna ilişkin bilgi aldığı ve “Gereken her şey yapılsın” talimatı verdiği öğrenildi.

Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir