Devlet Bahçeli: Herkes tavrını belirlesin

loading...

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli sanırım bu Demokratikleşme süreci ve Kürt açılımı olayını kendine fırsat bildi ve öyle şeyler söylüyorki anlamak mümkün değil. Şimdide herkes tavrını belirlesin dedi. İşte 12 sayfalık açıklamasının özeti:

Bahçeli, MHP’nin internet sitesinde yer alan ”Türk Milletinin Bekasına Yönelik Tehditler Konusunda Değerlendirmeler” başlıklı açıklamasında, ”Türk milletini, kabile dürtüleriyle tahrik ederek yıkmaya çalışmanın, ‘terörü önleyemedik o halde isteklerini kabul edelim’ yaklaşımını ‘fırsat’ olarak dayatmanın hiç kimsenin haddi, hakkı ve harcı olmadığını” ifade etti.

Bahçeli’nin açıklamasında “Cumhuriyet’in varlığı bütünlüğü tehlike altında. Başbakan, İmralı canisi ile açılımda yarışıyor. Bölücülük için küresel destek aranıyor. Bu doğmadan ölen bir projedir. Karar anı gelmiştir herkes tavrını belirlesin. Herkesi Türk Bayrağı altında buluşmaya çağırıyorum” denildi.

Birileri kaybedecek bu süreçte ama bu sanırım MHP olacak. Bana öyle geliyor çünkü elinde bir projesi felan yok. Bir zaman gelir sormazlarmı siz ne yaptınız ne konuşuyorsunuz şimdi diye.

Tags: , , ,

Bu yazimiza yorumunuzu ekleyebilirsiniz Buyrun